Death Note - Zápisník smrti

Death Note

  • O filmu
  • Recenze
  • Klipy
  • Trailery
  • Galerie
  • DVD
  • Blu-ray
  • OST
  • V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k seriálu Death Note - Zápisník smrti

Death Note - Zápisník smrti /2006

Režie:

Hrají: Mamoru Miyano, Kappei Yamaguchi, Kiyoshi Kobayashi, Shido Nakamura

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o seriálu Death Note - Zápisník smrti

Light Yagami je vzorný student, špičkový sportovec a příkladný synáček. V hlavě mu to šrotuje jako málokomu, ale má jednu zásadní charakterovou vadu. Je si až příliš vědom své výjimečnosti. A jako by nestačilo, že mu příroda tolik nadělila, jednoho dne najde užmoulaný černý sešit, na kterém je napsáno "Zápisník smrti". Z hloupého žertu se stává žert komplexní, když Light zjistí, že jsou na jeho první stránce velmi konkrétní instrukce, jak s takovou věcí zacházet. Stačí vepsat jméno osoby a vybavit si ji v mysli a do čtyřiceti vteřin dotyčný zemře na srdeční zástavu. Light v existenci takové věci přirozeně nevěří, ale jeho zvědavost nakonec vítězí nad zdravým úsudkem. Na stránku tak putuje jméno kriminálníka, kterého právě zahlédnul v televizních zprávách. Vteřinová ručička ani neoběhne svoje tradiční kolečko a oběť padá v křečích k zemi. Neuvěřitelné! Opravdu to funguje. Lightův pečlivě vycvičený mozek začne okamžitě kalkulovat, co by se s nově nabytou mocí mohlo dělat. Zápisník skrývá ještě další překvapení a Lightovy ambice nekončí u odznaku premianta střední školy. Chtěl by být výjimečný... a proč být pouhým člověkem, když se může stát pánem nad životem a smrtí. Může se stát bohem. Ne tím neurčitým "cosi", ale hmatatelným bohem, kterého budou uctívat miliardy.

Začne tedy systematicky zabíjet zločince, což přirozeně neujde pozornosti úřadů, které na Kiru, jak si tajemného vykonavatele "spravedlnosti" pojmenovala veřejnost, uspořádají celosvětový hon. Temná stránka Lighta se poprvé projeví, když je donucen Zápisník použít k tomu, aby uchránil tajemství vlastní identity. Po jeho stopě pase tajemný detektivní supermozek jménem L a brzy dochází k souboji intelektů obou jmenovaných. Na klidu hlavního hrdiny nepřidává ani zjevivší se Shinigami jménem Ryuk - jeden z bohů smrti, kterého vidí a slyší jen majitel Zápisníku. Ryukovi spadnul Zápisník na Zemi a tak teď musí na jeho novopečeného majitele dohlédnout. Trousí při tom cynické poznámky a s chutí pojídá pozemská jablka.

Autor: imf


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.