Darjeeling s ručením omezeným

The Darjeeling Limited

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Darjeeling s ručením omezeným

Darjeeling s ručením omezeným /2007

Režie: Wes Anderson

Hrají: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, Anjelica Huston

Česká premiéra: 24.1.2008

USA premiéra: 28.9.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Darjeeling s ručením omezeným

Největší problémy současného Hollywodu jsou obří rozpočty a neoriginalita. To první by mohla vyřešit nastupující režisérská generace, která ukázala, že umí točit i za peníze, za které by vám Tom Hanks ani neplivnul na boty. S nedostatkem originality je to ale horší, protože v poslední době se zdá, že za mořem se nikomu moc nechce vymýšlet nové příběhy a remaky a různá pokračování jsou na každém rohu. Naštěstí i tady existuje pár lidí, kteří natáčí filmy po svém a jinak. Wes Anderson je bezesporu jedním z těch nejzajímavějších a jeho nedávný Život pod vodou ukázal, že od něj můžeme čekat doopravdy snad úplně všechno. The Darjeeling Limited bude opět klasickým andersenovským rodinným dramatem, které se odehrává v ne zrovna běžném prostředí. Hrdiny příběhu budou tři bratři, kteří se po smrti otce vydávají na velmi podivnou cestu. Spolu s matkou vyrážejí vlakem do Indie, aby našli bájného bílého leoparda, který by podle všeho měl být novou tělesnou schránkou pro otcovu duši. Anderson ani v The Darjeeling Limited neopustí svou oblíbenou škatulku filmů o divných rodinách, ve kterých nejsou vzájemné vztahy úplně vřelé. Život pod vodou ale ukázal, že právě na tomhle prostoru se Anderson cítí nejlépe, takže i když jeho cesta do Indie nebude nejspíš úplně normální, rozhodně bude andersonovsky osobitá. Obsazení je také velmi lákavé, takže nezbývá než doufat, že Anderson tentokrát nějak zvlášť nepřestřelí nebo se nedal zlákat Hollywoodem. Bylo by škoda o jeho originální pohled na svět přijít.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Darjeeling s ručením omezeným

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Darjeeling s ručením omezeným

Wes Anderson má mezi diváky, kterým je z konfekční hollywoodské nabídky těžko od žaludku, na růžích ustláno. Ti na jeho autorských filmech oceňují především vyhýbání se patosu, žánrovou neujasněnost, vyhraněný tvůrčí rukopis, specificky minimalistický humor, výraznou hudební dramaturgii a schopnost přemluvit uznávané herce, aby to s ním zkusili trochu jinak. Výsledkem je většinou film, na který nejlépe sedí označení divný; film jenž skalní fanoušky provokuje k hlasitým detonacím smíchu,  zatí...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Darjeeling s ručením omezeným


DVD a Blu-ray filmu Darjeeling s ručením omezeným

Zatím nevyšlo.


Související články

21.10.2015 17:46 Návraty do budoucnosti: Pro teenagery v nás Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
20.9.2015 19:00 Warneři si berou Čínu Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
2.8.2015 22:00 Mission: Impossible zabodovala. Bude šestka? Rubrika: Novinky Diskuze: 43 příspěvků
12.1.2015 12:00 Téma: Strasti a slasti oscarové sezóny Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
5.1.2015 17:14 Téma: Se Sedmým synem v New Yorku Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.