Další rok

Another Year

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Další rok

Další rok /2010

Režie: Mike Leigh

Hrají: Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen, Peter Wight, David Bradley

Česká premiéra: 13.1.2011

USA premiéra: 29.12.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Další rok

V kostce: "Tom a Gerri si na stará kolena zařídili hezký život. To se ale nedá říct o jejich přátelích, kteří se často potácejí mezi beznadějí a alkoholem a hledají u nich ochrannou ruku. Navýsost civilní drama Mikea Leigha stojí a padá s hereckým výkonem Leslie Manville, která je naštěstí natolik brilantní, že ho vystřeluje k nadprůměrnému hodnocení. I tak to ale není podívaná pro každého, protože víc než dvě hodiny dialogů o slastech a strastech života zrovna nehýří invencí. Jen trefně kopírují to, co dost možná zažíváte doma."

Galerie obrázků filmu Další rok


Recenze filmu Další rok

Leden je většinou vycpaný spoustou průměrné filmové potravy. Vánoční popcornové žně jsou pryč, opožděná oscarová nadílka se teprve chystá, a sžívání se s novým rokem proto distributoři lidem raději nekomplikují.  I v tomhle mrtvém období se ale může objevit pár zajímavých kousků. Letos je tu akční komedie Zelený sršeň, po Oscarech hladovějící drama Děcka jsou v pohodě a jeden malý britský film, který doprovází pověst příjemné oddechovky pro starší diváky.A víte co? Je docela oprávněná. Další ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Další rok

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Další rok

Zatím nevyšlo.


Související články

25.3.2017 12:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
22.3.2017 18:00 TOP 11: Hollywoodské propadáky, které nás mrzí Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků
21.3.2017 13:47 První dojmy: sci-fi Život Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
21.3.2017 09:36 Tony Stark vs. mluvící zvířátka Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků

Na obzoru   (autor: KarelR)

Mike Leigh je tak trochu britský národní poklad. Nadmíru uznávaný scenárista a režisér, který od divadelní tvorby úspěšně zamířil k té televizní, nakonec skončil u té filmové. A přes jeho neortodoxní filmařský styl (nezačíná se scénářem, nýbrž se synopsí a improvizujícími herci) se mu stále daří přicházet s malými filmy, které dokáží člověka zasáhnout. Nebo právě proto. Letos Leigh vytáhl do festivalového boje s Dalším rokem, snímkem o postarším manželském páru, kterému v životě všechno vyšlo. Mnoho přátel Toma a Gerri takové štěstí nemělo, oni se k nim ale neobracejí zády a naopak si je rádi vyslechnou a někdy jim i poradí. Ve chvíli, kdy se jedna jejich kamarádka rozhodne "ulovit" jejich syna, ale začnou události nabírat nikým nečekaný spád.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.