Čtyři lvi

Four Lions

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Čtyři lvi

Čtyři lvi /2009

Režie: Christopher Morris

Hrají: Benedict Cumberbath, Kayvan Novak, Julia Davis, Riz Ahmad, Preeya Kalidas

Česká premiéra: 2.9.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Čtyři lvi

V kostce: "Skupina neohrožených svatých válečníků se houfuje na předměstí Londýna. Je jim jedno, že jeden vede spořádaný život anglického pracujícího, druhý zná islám jen z leporela, třetí si očividně plete Alláha s FC Liverpool, čtvrtý džihád s hip hopem a pátý by místo sebe do vzduchu vyhodil raději vránu. Chris Morris natočil film, ve kterém se západní civilizace může smát svým nejhorším traumatům a přitom zahlédnout velkou část vlastní omezenosti. Šílená komedie v nejlepší tradici britské satiry a celkově důležitý film pro všechny lidi dobré vůle a zdravého rozumu."

Galerie obrázků filmu Čtyři lvi

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Čtyři lvi

Islámský terorismus je v současnosti pořádně horký brambor. Ty tam jsou časy, kdy střety kultur řešil s vousem bojovně zježeným a svalem zpoceným „deltabůh“ Chuck Norris radikálně prachem a olovem. Dnes je tohle téma až příliš otevřené a až příliš palčivé, než aby tu pomohl testosteronový kolotoč. Spíše se kolem něj obchází po špičkách, protože zadupat rovná se zaujmout stanovisko. A stanovisko zavání problémy z té či oné strany barikády. Jako zjevení pak působí snímky typu palestinského „ind...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Čtyři lvi

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Čtyři lvi

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2017 17:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
10.3.2017 21:00 Pokračování Avatara se znovu odkládá Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
10.2.2017 16:45 Na co do kina: 10 originálních únorových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
5.2.2017 21:02 Rozpolcený dál kraluje! Porazil i mizerné Kruhy Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Karlovarský filmový festival je teď momentálně těsně za svou polovinou, ale pár hitů už se urodilo a jedním z nich je britská komedie Čtyři lvi, která by se údajně měla dostat i do české distribuce. Příběh vypráví o čtveřici mladých idealistických mužů, kteří se rozhodnou bojovat za svou víru a za zničení prohnilého západu s pomocí trhaviny. Bohužel ale i terorista musí mít v hlavě něco jiného než fráze z Příručky správného fanatika. Omar, Waj, Barry a Faisal jsou ale tak trochu idioti a brzy zjistí, že spáchat teroristický útok chce víc než jen pouhé odhodlání. Neznámí herci a filmově debutující Christopher Morris, jenž pracoval i na legendárním Velkovlaku, si Karlovy Vary získali. Tak snad se jejich filmu dočkáme i my ostatní.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.