Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Crash

Crash /2005

Režie: Paul Haggis

Hrají: Thandie Newton, Ryan Philippe, Matt Dillon, Sandra Bullock, Brendan Fraser

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 6.5.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Crash

Paul Haggis začíná celovečerně režírovat. Ještě před pár týdny by jste tuhle informaci nejspíš považovali zhruba za stejně významnou jako zjištění, že sousedovic Franta píchl koloběžku. Jenže doba se mění a z ostříleného televizního i filmového scenáristy Paula Haggise se díky jeho Million Dollar Baby stala persóna, kterou se vyplatí sledovat. A když už je v kurzu (byť svou oscarovou nominaci na rozdíl od kolegů Eastwooda a Swankové neproměnil), chystá pro plátno svůj režijní debut u filmu pro kina (nějakou tu režii už si se solidním úspěchem odbyl v televizi). Tématem je rasismus v Americe po 11. září a prostředkem k jeho zachycení mozaikovitá struktura s rozmáchlou plejádou hvězd i hvězdiček. Etnicky různorodé hrdiny, antihrdiny i řadové vometáky, kteří se během 36 hodin potkávají, nesnáší a obtěžují v Los Angeles ztvární mimo jiné Thandie Newton, Ryan Philippe, Matt Dillon, Sandra Bullock, Brendan Fraser nebo Don Cheadle.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Crash

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Crash

Don Cheadle sedí na předním sedadle svého vozu a rozjímá o něčem neuchopitelném, co lidi v L.A. nutí být k sobě tak rezervovanými. Když se chceš někoho dotknout, musíš se s ním srazit… A protože L.A. je slavné město mnoha lidských osudů, je v mžiku jasné, jaký filmový styl nás čeká - jde však pouze o samoúčelnou příběhovou mozaiku, umění nebo něco mezitím? Oddělit v Crashi ve světle probíhajícího okamžiku zrno od plev je věc nadmíru složitá. Více než často se zdá, že chce Haggis vynášet odvá...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Crash


DVD a Blu-ray filmu Crash

Zatím nevyšlo.


Související články

18.2.2016 18:30 Jak se vám líbily oscarovky z poslední dekády? Rubrika: Novinky Diskuze: 71 příspěvků
2.2.2016 14:05 Akční pecka v mexickém stylu Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
20.8.2015 12:07 TZ recenze dramatu Show Me a Hero Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
7.11.2012 08:29 7 filmů Thea Gebre Selassieho Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
13.7.2012 17:00 Soundtrackové střípky: Spidey, Oscaři a Cronenberg Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.