Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Control

Control /2007

Režie: Anton Corbijn

Hrají: Sam Riley, Samantha Morton, Joe Anderson, Craig Parkinson

Česká premiéra: 13.3.2008

USA premiéra: 10.10.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Control

V kostce: "Portrét umělce jako obyčejného mladého muže schovává rafinovanější pokus o zbožštění, než kdyby ho od začátku do konce prezentoval jako geniální rockovou hvězdu. Ve skutečnosti na filmu nic není opravdu civilní: Kamera se nechává fascinovat krásně trpitelským výrazem herce Sama Rileyho, přítomnost poezie dělá z Curtise div ne prokletého básníka a černobílá škála všemu dodává jen další estetickou stylizaci. "

Galerie obrázků filmu Control


Recenze filmu Control

Manchesterská skupina Joy Division patřila na přelomu 70. a 80. let k hudebnímu směru, který navazoval především na punkovou tradici a obvykle se označuje prostě jako new wave. Její zpěvák Ian Curtis pro ni napsal většinu textů, údajně přišel i se samotným kontroverzním názvem odkazujícím na německý nacismus, byl psychicky poněkud labilní a nedá se říct, že by experimenty s kombinacemi léků na jeho těžkou epilepsii zrovna něčemu pomáhaly. V roce 1980, ve svých třiadvaceti letech a po tom, co ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Control

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Control

Zatím nevyšlo.


Související články

30.11.2016 18:00 Oscary se blíží: Nejlepším filmům vládne Místo u moře Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
17.7.2016 22:32 Krotitelé duchů nestačili na Mazlíčky, animáky vládnou Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
4.11.2015 19:00 Téma: Čeká nás rvačka o Jamese Bonda? Rubrika: Novinky Diskuze: 63 příspěvků
12.1.2015 12:00 Téma: Strasti a slasti oscarové sezóny Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
9.12.2014 09:00 Téma: Sonygate - Studio je nahé Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Nedávné průzkumy prokázaly, že lidé pod třicítkou umírají mnohem častěji, pokud jsou superhvězdy. Ona sláva totiž není jen o penězích a střídání partnerek jak o závod. Většinou je také o chlastu, drogách, v případě Iana Curtise i o rock&rolu, ale také depresích a sebevražedných sklonech. Curtis byl rocková hvězdička přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. V Anglii v sedmasedmdesátém založil skupinu Joy Division, která začala velmi rychle slavit úspěch. Slávu si ale moc dlouho neužíval, ačkoliv ta krátká doba mu zjevně stačila - 18. května 1980 spáchal sebevraždu oběšením. Fanoušci rádi dodávají, že si před samotnou smrtí pustil německý film Stroszek a poslechl "The Idiot" od Iggyho Popa. Mnohem víc než co poslouchal před smrtí ale svět zajímaly příčiny sebevraždy. Co k ní Curtise vedlo, jaké měl v osobním životě problémy? Některé jeho pocity se odrážely v samotné hudbě, jiné byste museli hledat někde jinde. Control vám v tom hledání pomůže a tu nejdramatičtější část Curtisova života na chvíli opět oživí. Tedy alespoň to je záměr legendárního fotografa Antona Corbijna, jehož režijní portfolio se zatím může chlubit pouze nějakým tím hudebním videem (pro velmi slavné skupiny, nutno dodat). Control už sklidil nějakou tu festivalovou cenu, čímž se také chlubí v traileru.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.