Coco Chanel

Coco avant Chanel

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Coco Chanel

Coco Chanel /2009

Režie: Anne Fontaine

Hrají: Audrey Tautou, Alessandro Nivola, Marie Gillain, Benoit Poelvoorde, Emmanuelle Devos

Česká premiéra: 25.6.2009

USA premiéra: 25.9.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Coco Chanel

V kostce: "Gabrielle Chanel je kabaretní zpěvačka, která v sobě cítí hrubou nespokojenost se stavem světa. Je jí souzeno vypracovat se na legendu, jež zcela předefinuje ženskou módu. Před tím ji ale čeká určující milostný trojúhelník, v němž se vyhraní její povaha. Anne Fontaine natočila příběh o ženě, která bořila konvence natolik konvenčním a manýristickým způsobem, že osobnost Coco Chanel mimoděk splývá s tím, proti čemu ze všech sil bojovala."

Galerie obrázků filmu Coco Chanel

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Coco Chanel

Zatímco muži vedli počátkem 20. století své revoluce převážně s puškou v ruce, ženám nezbývalo než sáhnout po ryze ženských prostředcích. Například jistá Gabrielle Chanel obrátila svět naruby jehlou a nití – pozoruhodná osobnost osvobodila delikátní křivky dámských těl od jha korzetů, kázala nesešněrovanou svobodu a elegantní přiměřenost. Její životní příběh přitom obsahuje rysy tolik oblibované různými harlekýnami: prosté děvče, odložené do sirotčince, které dosáhlo světového věhlasu, prošlo...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Coco Chanel


DVD a Blu-ray filmu Coco Chanel

Zatím nevyšlo.


Související články

7.12.2016 13:18 Pixar jde do země mrtvých Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
27.3.2011 12:25 Víkendový výplach #81 o voňavkách a hubnutí Rubrika: Novinky Diskuze: 59 příspěvků
8.3.2010 02:00 82. Oscaři - Smrt čekala na Avatar Rubrika: Novinky Diskuze: 1020 příspěvků
2.2.2010 15:18 82. nominace na Oscary Rubrika: Novinky Diskuze: 122 příspěvků
21.9.2009 13:03 Emmy opět rozdány Rubrika: Novinky Diskuze: 59 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Životopis může mít prakticky každá známější osobnost. Měli jsme tu politiky, herce, muzikanty, diktátory, drogové krále, spisovatele, básníky, malíře a mnoho dalších. Jestli však někdy vznikl životopis módního návrháře nebo návrhářky, to si teď doopravdy nedokážu vybavit. Někdo si ale řekl, že legenda tohoto oboru by se ve filmu objevit měla. Coco Chanel se narodila ve Francii v roce 1883 a už za mlada si dokázala vybudovat velmi slušnou pověst ženy, která udává styl. V podstatě vymyslela moderní oblečení pro ženy, zbavila je korzetů a spolu s Ernestem Beauxem vytvořila legendární parfém Chanel No. 5. Životopis si tedy nejspíš zaslouží. A jelikož jde v podstatě o francouzský národní poklad, Hollywood do toho příliš kecat nebude. Audrey Tautou bude ještě dlouho těžit ze své role v Amélii z Montmartru, ale ve svých ostatních filmech bohužel ukázala, že její herecký rejstřík je poměrně omezený. Režisérka Anne Fontaine natočila dost kladně oceňované drama Žena mého muže, takže Coco avant Chanel by mohlo dopadnout docela dobře. 
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.