Čistá práce

The Bank Job

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (8)
Plakát k filmu Čistá práce

Čistá práce /2008

Režie: Roger Donaldson

Hrají: Jason Statham, Saffron Burrows, David Suchet, Craig Fairbass, Colin Salmon

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 7.3.2008

Na DVD od: 13.10.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Čistá práce

V kostce: "Partička zlodějů prahne po penězích a vezme kšeft snů. Netuší však, do jaké bryndy se ve skutečnosti namáčí a s jakými hlavouny si zahrává. Jason Statham jako nejvýraznější persóna téhle polozmatené zlodějské akce plné podrazů a stylově špatně vyslovované angličtiny potvrzuje, že má v tom samém hereckém kabátu co nabídnout i po dvacáté. I zbytek filmu rozhodně vykazuje nadprůměrné kvality - jen se občas tolik zmate, že pak neví ani sám, kudy z toho ven."

Galerie obrázků filmu Čistá práce


Recenze filmu Čistá práce

Bývaly doby, kdy se Jason Statham otáčel na černém trhu a snažil se prodat falešné šperky. Bývaly i doby, kdy se jako model proháněl po molu a stavěl se do fotografických póz číslo dvacet šest. Tohle všechno bylo předtím než ho potkal Guy Ritchie a udělal z něj hvězdu. A dál už to všichni známe. Jason Statham si k dnešnímu dni vykřesal neohrozitelný statut filmového bankovního lupiče lomeno nekompromisní mlátičky číslo jedna. Malý, ale přitom velký chlapík, jehož portfolio pro příští rok a pů...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Čistá práce


DVD a Blu-ray filmu Čistá práce

Zatím nevyšlo.


Související články

11.2.2017 11:19 Kdo natočí Batmana? Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
7.2.2017 14:36 První reakce: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
29.1.2017 18:11 Rozpolcený je hit zimy! Zdrtil Millu i McConaugheyho Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
22.1.2017 22:29 Shyamalan je zpět! Rozpolcený zničil Dieselovo xXx Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
21.1.2017 10:00 Cameron chystá dalšího Terminátora Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Jasona Stathama máme v redakci hodně rádi, ale kromě charismatu a správného akčního nasazení má tenhle sympatický Brit ještě jednu výraznou filmově-charakterovou vlastnost. Hodně divným způsobem si vybírá role. Nejdříve příjemně překvapí nízkorozpočtovým akčním infernem Zastav se a nepřežiješ, ale hned potom se nechá uvrtat k Uwe Bollovi a Paulu W. S. Andersonovi. The Bank Job tak v jeho kariéře vypadá jako první zcela normální film. Statham si zahraje vůdce bandy zlodějů, kteří v roce 1971 vloupali do sejfu banky na Baker Street a odnesli si šperky za víc než tři miliony liber. To nejzajímavější však je, že o téhle loupeži se začalo pořádně mluvit až před několika lety, protože podle všeho do ní byli svým způsobem zapojeni i někteří členové královské rodiny a vůbec kolem toho bylo až příliš mnoho mrtvol a podrazů. Režisér Roger Donaldson sice nikdy nepatřil k velkým hvězdám, ale za svou kariéru si vyzkoušel snad všechny myslitelné žánry a všechny jeho filmy si drží velice slušnou úroveň, není tedy důvod se domnívat, že by zlodějský thriller nezvládl. Stathamovi by to v sedmdesátých letech mohlo seknout a když mu navíc budou krýt záda televizní Hercule Poirot a bývalý černošský parťák Jamese Bonda, nemuselo by to být vůbec špatné.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.