Che Guevara: Revoluce

Che: Argentine

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Che Guevara: Revoluce

Che Guevara: Revoluce /2008

Režie: Steven Soderbergh

Hrají: Benicio Del Toro, Franka Potente, Julia Ormond, Benjamin Bratt, Jordi Molla

Česká premiéra: 15.1.2009

USA premiéra: 9.1.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Che Guevara: Revoluce

V kostce: "Myšlenkově hodně řídký a naivně salónní pokus o biografický epos, který se nikterak nepokouší osobnost Che Guevary líčit problematicky – navzdory roztřesené kameře a divokému střihu zprostředkovává jen další strnulou plakátovou tvář hrdiny revoluce. Myslím, že by si současný divák zasloužil trochu víc, než vyčichlý odvar z Cheho vlastních pamětí. Navíc dosti nudný, zmatený a nedramatický."

Galerie obrázků filmu Che Guevara: Revoluce


Recenze filmu Che Guevara: Revoluce

Pozn. redakce: Už delší dobu nás pálily recenze artovějších titulů. A protože jejich "nestíhání" ještě prohloubil odchod kolegy Shushiky, rozhodli jsme se na začátku ledna angažovat na pozici "externisty pro filmy seriózní, intelektuální a minoritní" Vítka Schmarce alias MARIGOLDa, pod kteroužto přezdívkou jej možná znáte i z CSFD. Jeho uvažování o filmu a styl psaní se od jádra redakce lehce liší, což snad jen oceníte, jako další krok za pestřejší a myšlenkově bohatší MovieZone. Tak... a zač...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Che Guevara: Revoluce


DVD a Blu-ray filmu Che Guevara: Revoluce

Zatím nevyšlo.


Související články

30.9.2016 10:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Září 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
3.8.2016 06:01 První dojmy: Sebevražedný oddíl Rubrika: Novinky Diskuze: 126 příspěvků
30.6.2016 19:54 Téma: Chystá se revoluce ve sledování filmů? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.6.2016 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Červen 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
11.5.2016 03:00 Téma: Kolik zbytečných sequelů nás čeká v roce 2016? Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Steven Soderbergh si poslední dobou užívá toho, že George Clooney je jeho velký kamarád a hraje u něj v podstatě zadarmo, takže Dannyho parťáci vždycky dokážou vyžehlit komerční průšvih po nějakém tom režijním experimentu. Solaris, Bublina nebo Berlínské spiknutí byly filmy, na které prakticky nikdo nepřišel a Soderbergh začal pomalu ztrácet pověst geniálního režiséra (když přinutíte Julii Roberts k oscarovému výkonu, tak musíte být geniální). Tvůrce Trafficu se tedy rozhodl ukázat všem, že ještě zdaleka není odepsaný a příští rok zaútočí filmem, který má všechno potřebné k tomu, aby si ho všimli akademici. Je to životopis a je kontroverzní. Che by měl divákům přiblížit život nejslavnějšího revolucionáře dvacátého století a „toho vousáče, co ho lidi nosí na tričku.“ Ernesto „Che“ Guevary. Film by se měl zaměřit na celý jeho život od dětství přes vylodění na Kubě po boku Fidela Castra (vousáči drží spolu) až po jeho smrt. Soderbergh si jako vždycky sehnal velmi solidní obsazení a o vizuální podobu snímku se bát nejspíš také nemusíme. Teď už jde jen o to, jestli se režisér rozhodne pro střízlivý pohled na život kontroverzní osobnosti nebo o levicovou agitaci. Pevně doufáme, že dostaneme dobrý film bez zbytečných politických přesahů.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.