Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (27)
Plakát k filmu Cesta

Cesta /2008

Režie: John Hillcoat

Hrají: Viggo Mortensen, Charlize Theron, Guy Pearce, Robert Duvall, Kodi Smit-McPhee

Česká premiéra: 29.4.2010

USA premiéra: 25.11.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Cesta

V kostce: "Syn s otcem se vydávají na pouť apokalypticky nehostinným světem plným sutin, odpadků, odumřelých stromů a hord kanibalů. Jejich cílem je jih. Místo, kde je prý dosud teplo a postupně se tam shromažďují lidé, kteří nad světem nezlomili hůl. Cesta je úmorná, nebezpečí číhá za každým ohybem a vyhlídky do budoucna jsou značně nejisté…ale život a vytčený cíl jim stojí za každé nepohodlí. Filmová adaptace knihy Hollywoodem milovaného spisovatele Carmacka McCarthyho."

Galerie obrázků filmu Cesta


Recenze filmu Cesta

Do našich kin konečně dorazila adaptace postapokalyptické novelky Carmacka McCarthyho Cesta. Než se pustíme do Hillcoatovy filmové verze, zastavme se na chvíli u předlohy. McCarthyho novelka uchvacuje svým nepatetickým a střídmým podáním, jež si vystačí s několika málo – v podstatě stále stejnými – kulisami, lineárním dějem „bez děje“ a jistou bodovostí jednotlivých výjevů. Starý svět zanikl, nový ještě nepovstal a tak je vzpomínání na sladké kdysi jen šidítkem, a upínání se k budoucnosti zby...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Cesta


DVD a Blu-ray filmu Cesta

Zatím nevyšlo.


Související články

25.3.2017 12:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
12.1.2017 10:00 Disney láká superhvězdy Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
27.11.2016 21:17 Míří Vaiana k miliardě? Fantastická zvířata závidí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Spisovatel Cormac McCarthy pomohl v loňském roce vyhrát bratrům Coenům vysněné Oscary, ale evidentně mu to nestačilo. Po Tahle země není pro starý se na plátna kin chystá i jeho další kniha, o které se říká, že jen tak zfilmovat nepůjde. Tentokrát nás ale čeká podstatně odlišný příběh. Děj se odehrává v budoucnosti ve zdevastované Americe. Zákon a řád neexistují a lidstvo téměř vymřelo. V pustině se pohybuje jen pár zoufalců, kteří se snaží přežít. Mezi ně patří i otec a syn, kteří míří k pobřeží v naději, že najdou alespoň kousek světa, jenž teď existuje už jen v jejich vzpomínkách. U sebe mají pouze trochu jídla, zbraň a šaty. A všude okolo je jen nehostinný a nepřátelský svět. Po oscarovém úspěchu by bylo asi naivní čekat, že The Road bude nepřiznaným remakem Šíleného Maxe, na to mají tvůrci až příliš velké ambice, ale i když půjde podle všeho o myšlenkově náročnější film, rozhodně to vypadá zajímavě. John Hillcoat se před třemi lety uvedl velmi stylovým westernem The Proposition a herecké obsazení je lepší než seznam hostů na narozeninové párty Brada Pitta. Po Tahle země není pro starý bude ale očekávání filmových fanoušků i čtenářů McCarthyho velmi vysoké. Doufejme tedy, že Hillcoat nezklame ani jedny.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.