Cesta na Guantanamo

The Road to Guantanamo

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Cesta na Guantanamo

Cesta na Guantanamo /2006

Režie: Michael Winterbottom, Mat Whitecross

Hrají: George W. Bush, Riz Ahmed, Farhad Harun, Arfan Usman, Jason Salkey

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 23.6.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Cesta na Guantanamo

Je už zřejmě jen velmi málo lidí (pravděpodobně se rekrutují jen z George W. Bushe, jeho jestřábů a Tonyho Blaira), kdo by si mysleli, že v konfliktu na Blízkém východě jde jen a jen o export svobody a že tamní poměry se brzy ustálí. Z chlupaté deky leze čím dál víc "collateral sviňáren" usměvavých hochů s mohutnou sanicí a i když hlavy padají, dobře promazaná mašinérie se bez většího zádrhele sune dál. Neočekávaných problémů typu Guantanamo bylo v poslední době tolik, že George W. Bush i Tony Blair museli nedávno vyjít s prohlášením, že vzniklých chyb (jak jinak než hluboce) litují, leč na cíli invaze se nic nemění. Michael Winterbottom (Code 46) ve svém polodokumentárním snímku The Road to Guantanamo sleduje osudy třech britských občanů muslimského vyznání, známých též podle jejich původního bydliště Tiptonská trojka, kteří se nedobrovolně dostali na americkou základnu Camp X-Ray, která je součástí komplexu Camp Delta v kubánském Guantanamo Bay. Trojka si v žaláři prožila svoje, nicméně všichni se za nějaký čas dostali na svobodu. Pikantní je, že jsou dodnes bez jakéhokoliv rozsudku, formálního obvinění, ale i omluvy. Jediným jejich prokázaným "prohřeškem" totiž je, že se v nevhodném čase - počátek americké invaze - vydali na svatbu do Pakistánu, což je rozhodnutí vrcholně hloupé, leč nikoliv trestné. Winterbottomův film, nedávno v Berlíně oceněný Zlatým medvěděm, pomalu a jistě nabírá na věhlasu a drtivé síle parního válce. Takže to skoro vypadá, že z něj časem bude "nový Fahrenheit."

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Cesta na Guantanamo

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Cesta na Guantanamo

Pokud bych měl spěšně sestavit žebříček pěti nejzajímavějších filmařů současnosti, určitě by mezi nimi nechyběl Michael Winterbottom. A to jsem, prosím, žádnému z jeho filmů nikdy nevlepil plné hodnocení, neviděl jsem v Berlíně opentlené In This World, onehdy jsem podcenil vynikající Nonstop párty, neukájel jsem se naplno nad Kódem 46 a ukájení nad 9 songs jsem nerozjel do takové míry, aby mi tato bohulibá činnost zaslepila zpracovávání filmových podnětů. Winterbottomovy snímky ovšem vykazují...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Cesta na Guantanamo


DVD a Blu-ray filmu Cesta na Guantanamo

Zatím nevyšlo.


Související články

12.1.2017 10:00 Disney láká superhvězdy Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
27.11.2016 21:17 Míří Vaiana k miliardě? Fantastická zvířata závidí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
20.11.2016 12:17 Víkendový výplach #376 o Star Wars a zbraních Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
4.11.2016 17:00 Rimsyho alternativní koutek: Dokumentární trháky z Jihlavy Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.