Cesta do středu Země

Journey to the Center of the Earth 3-D

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Cesta do středu Země

Cesta do středu Země /2008

Režie: Eric Brevig

Hrají: Brendan Fraser, Josh Hutcherson, Anita Briem, Garth Gilker, Giancarlo Caltabiano

Česká premiéra: 4.9.2008

USA premiéra: 11.7.2008

Na DVD od: 20.1.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Cesta do středu Země

V kostce: "Brendan Fraser znovu dobrodružný. Tentokrát pro malé děti a v zájmu pokroku! V trikové a pestrobarevné adaptaci klasiky od velmistra Vernea dojde na dinosaury, obrovské houby i efektní jízdu na důlních vozících, plně docenit ji ale bude smět jen šťastlivci s 3D brýlemi na nose. V Čechách je fasovat bohužel nebudeme. A novou Cestu do středu Země to výrazně sráží dolů..."

Galerie obrázků filmu Cesta do středu Země


Recenze filmu Cesta do středu Země

S filmy pro naše-vaše ratolesti je to složité. Kdekdo vám po jejich upřímném zhodnocení omlátí o hlavu skutečnost (neoddiskutovatelnou skutečnost), že film nebyl vyroben pro vás, ale pro potěchu malého caparta. Jemu jsou nějaké herecké výkony, motivace postav, síla vyprávění nebo vnitřní logika opravdu šumák. Cesta do středu Země tenhle věčný recenzentský handicap ještě zesiluje – nutí totiž zhodnotit snímek, vyrobený pro trojrozměrná kina, jen na základě klasické, ploché, tedy stoprocentně d...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Cesta do středu Země


DVD a Blu-ray filmu Cesta do středu Země

Zatím nevyšlo.


Související články

23.1.2017 22:00 Rogue One má miliardu, Disney zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
22.1.2017 22:29 Shyamalan je zpět! Rozpolcený zničil Dieselovo xXx Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
12.1.2017 10:00 Disney láká superhvězdy Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
10.1.2017 19:00 Téma: Děsila nás Čína tržbami i v roce 2016? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
10.1.2017 10:05 Gangsterská rodinná jízda Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Člověk by si myslel, že v době, kdy kinům vládne film, ve kterém pár herců běhá ve slipech před digitálně dosazeným pozadím a všude můžete číst články o technické filmové revoluci, nikoho nenapadne oprašovat napůl mrtvé technologie. Někoho to bohužel napadlo. Tím někým je Eric Brevig, debutující režisér, ale zkušený tvůrce vizuálních efektů. Jeho práci jste mohli obdivovat u Mužů v černém nebo ve Dnu poté. Teď dostal šanci předvést, jestli dokáže sám natočit celý film. A rovnou ve 3D. Cesta do středu země Julese Verna se už stala několikrát terčem filmových adaptací, ale příští rok by měl klasický dobrodružný příběh ožít na filmovém plátně v nevídané podobě. Všichni sice máme v paměti 3D pokusy Roberta Rodrigueze, po kterých oční lékaři museli najet na přesčasy, ale Brevig má s triky dost zkušeností, takže se snad s tím jedním prostorem navíc popere. Uprostřed vizuálních efektů bude blbnout Brenadan Fraser, který se tak po dvou Mumiích vrací do dobrodružného žánru. Pokud by se Brevigovi podařilo dostat se na úroveň Stephena Sommerse, vůbec bychom se nezlobili. Zatím to však celé vypadá tak trochu jako špatný vtip za hodně peněz. Doufejme, že si tvůrci včas uvědomí, že 3D filmy jsou mrtvé a natočí klasický dobrodružný film s minimem digitální lávy valící se do publika. Šance, že by to ve 3D vypadalo k světu a zároveň by to nebylo samoúčelné, je totiž docela malá.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.