Cesta bojovníka

Pathfinder

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (19)
Plakát k filmu Cesta bojovníka

Cesta bojovníka /2006

Režie: Marcus Nispel

Hrají: Karl Urban, Moon Bloodgood, Russell Means, Clancy Brown, Jay Tavare

Česká premiéra: 21.6.2007

USA premiéra: 13.4.2007

Na DVD od: 5.11.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Cesta bojovníka

Hollywood se nikdy nepoučí. Vikingové nevyplenili produkční kanceláře zas tak dávno - přesto se zase vrátili. Ani absolutní fiasko s bezmála dvousetmilionovým „třináctým válečníkem“ Antonia Banderase nebylo pro studiové hlavouny pádným argumentem k pochopení teze, že točit syrové historické příběhy se nevyplácí. Doba si žádá selanku, minimum krve, pěkné učesané hrdiny a ne barbarská hovada ze severu, která najíždějí na nebohé americké vesnice. Pochopitelně lze obdivovat odvahu (sebevražednou?) Foxů, kteří Pathfindera nasazují na léto přesně ve stylu neúspěšného Krále Artuše. Můžeme se i těšit na rejdy Marcuse Nispela, jenž mě osobně v novém Texaském masakru přesvědčil, že umí vytlouct z kamery fešné vizuály se slušným dopadem na divákovu psychiku. A samozřejmě je tu i badmotherfucker z Bournova mýtu Karl Urban, jemuž odhodlaná role napsaná na tělo sluší víc než krajkované spodní prádlo Natalii Portman (i když jen o fous :-). Je to právě úloha chlapce, který byl zapomenut při jednom z výjezdů v indiánské vesnici, jež by mohla Urbanově pleti svědčit. Zapomenut a vychován indiány, stane se řezníkem, který pro příště bude bránit svoje nejbližší právě před nájezdníky ze severu Evropy. Poteče krev jeho vlastní krve.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Cesta bojovníka

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Cesta bojovníka

Každý rok se podobný film objeví. Ukažme si na něj! Vizuální lízátko s inteligencí Paris Hilton, které někdo přejel mozek vysavačem (nikdy nemůžete mít jistotu). Občas si z toho můžete dělat legraci, jindy v tom najdete alespoň záblesk geniality (stačí dobrá akční scéna), ale jsou i případy, nad kterými musíte zlomit hůl. V tomto případě tedy spíš meč. Marcus Nispel se po remaku Texaského masakru motorovou pilou vydal do jiného žánru a bohužel dokázal, že bez ochranného křídla strýčka Baye ne...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Cesta bojovníka


DVD a Blu-ray filmu Cesta bojovníka

Zatím nevyšlo.


Související články

12.1.2017 10:00 Disney láká superhvězdy Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
27.11.2016 21:17 Míří Vaiana k miliardě? Fantastická zvířata závidí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
20.11.2016 12:17 Víkendový výplach #376 o Star Wars a zbraních Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
4.11.2016 10:27 Co chystá akční bůh? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.