Český mír

Český mír

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Český mír

Český mír /2010

Režie: Vít Klusák, Filip Remunda

Hrají:

Česká premiéra: 6.5.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Český mír

V kostce: "Od fakeového hypermarketu k fakeovému radaru. Úspěšná dvojice Remunda - Klusák mapuje další fenomén naší doby a našich zeměpisných šířek. Vydoluje při tom spoustu humoru i bizarností (výstupy JIřího Krytináře, I. M. Jirouse nebo armádního tiskového mluvčího prostě musíte vidět), tyhle chvilkové radosti se ale kutálí pryč v poněkud rozplizlém celovečerní tvaru. Nenápadně přiteče a nenápadně odšumí... "

Galerie obrázků filmu Český mír


Recenze filmu Český mír

Kde se vyprazdňuje politika od idejí, může se stát nejpalčivějším politickým tématem třicetikorunový poplatek u lékaře, návrh knihovny od Jana Kaplického nebo radar. O tom prvním naštěstí film ještě nevznikl, téma druhé se dočkalo oslavného dokumentu, třetí „velkou“ otázku posledních let pak zpracovali do své novinky čeští dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda.Na Český mír divák snad ani nemůže zajít jako tabula rasa: Na radar má názor každý. Bohužel. Bohudík. Stejně tak už má v hlavě pra...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Český mír

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Český mír

Zatím nevyšlo.


Související články

2.3.2017 12:00 Před Loganem kraloval horor Uteč! Vydělá sto milionů? Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
1.1.2017 22:00 TZ recenze kriminálky Svět pod hlavou Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
13.12.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních prosincových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
11.12.2016 12:00 Víkendový výplach #379 o Padmé a Sebevražedném oddílu Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Režisérská dvojice Vít Klusák a Filip Remunda před pár lety natočila jeden z nejzábavnějších, nejkontroverznějších a nejzajímavějších českých dokumentů Český sen. Naštvali tím hodně lidí, ale ještě víc jich dokázali pobavit. Teď se vrací s další podobně ambiciózní látkou. V Českém míru však nepůjde o supermarket, ale o radar. Konkrétně o ten v Brdech. Klusák s Remundou se prý ve své novince pokusí zachytit českou společnost dvacet let od sametové revoluce a mediální a politickou válku spojenou s tehdy plánovaným americkým radarem. Podle tvůrců bude Český mír stejně jako Český sen dokument, jenž se nebude bát humoru, ale tentokrát by prý mělo dojít i na nějaké to napětí. Uvidíme, očekávání jsou docela vysoko.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.