Černé Vánoce

Black Christmas

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Černé Vánoce

Černé Vánoce /2006

Režie: Glen Morgan

Hrají: Katie Cassidy, Michelle Trachtenberg, Mary Elizabeth Winstead

Česká premiéra: 22.3.2007

USA premiéra: 25.12.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Černé Vánoce

Remaky jsou mor. Především v hororovém žánru je jich v současnosti víc než důchodců ve frontách na zlevněnou letní módu. Stačí se rozhlédnout po hororové nabídce a jsou tu buď předělávky japonských duchařských záležitostí nebo nové verze starých a osvědčených hitů. Není tedy divu, že letos dojde i na remake asi úplně prvního slasheru vůbec – Black Christmas. Původní verze z roku 1974 sleduje příběh skupiny dívek, které se jedné temné noci stávají cílem podivných výhružných telefonátů. Během noci ale zjišťují, že telefonista s nimi má mnohem horší plány a rána se rozhodně všechny dívky nedočkají. Letos to nebude jiné, snad jen přibude více krve a více klasických lekaček. Black Christmas se v našich končinách netěší takové slávě jako třeba Carpenterův Halloween, ale v Americe jde o čistou hororovou klasiku. Nikdo se k ní ale takhle nechová. Režie se totiž ujal Glen Morgan, který má za sebou jen průměrný horor Krysař Willard (taktéž remake) a jako producent například spoustu dílů Akt X i první a poslední Nezvratný osud. Žádná režisérská superhvězda to tedy není. Herečky v hlavních rolích se řadí do kategorie „hezký xichtík, nevýznamné filmy,“ takže novou Jamie Lee Curtis tady asi budeme hledat jen těžko (i když při pohledu na poslední filmy Mary Elizabeth Winstead se musí alespoň ta snaha ocenit). Black Christmas tedy zatím vypadají jako tuctová teenagerovská vyvražďovačka, která díky nízkým nákladů a téměř jistým solidním ziskům zařídí, že příští rok touhle dobou tu bude další film na stejné téma, jen s jiným režisérem a jinými herci. Rád se ale budu mýlit.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Černé Vánoce

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Černé Vánoce

Asi by nemělo valný smysl psát další odstavec o tom, jak je současný filmový horor co se témat týče naprosto vyřízený. Remakuje se všechno a pokud se neobjeví někdo s talentem a dobrými nápady, mohly by se brzy začít remakovat i remaky. Černé Vánoce je předělávka kultovního a pro žánr velmi důležitého stejnojmenného filmu. V Čechách jeho jméno samozřejmě většině lidí vůbec nic neřekne, ale za mořem jde o uznávanou žánrovou klasiku a dost možná o jeden z prvních filmů na téma „ten chlap má nůž...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Černé Vánoce


DVD a Blu-ray filmu Černé Vánoce

Zatím nevyšlo.


Související články

26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 17:00 Spideyho kámošky jedou sólo Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
9.3.2017 08:00 Nová fotka obsazení Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.2.2017 14:14 Kdo potrápí Gotham City? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.