Černá smrt

Black Death

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (15)
Plakát k filmu Černá smrt

Černá smrt /2010

Režie: Christopher Smith

Hrají: Sean Bean, Carice van Houten, Eddie Redmayne, Kimberley Nixon, Andy Nyman

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 4.2.2011

Na DVD od: 18.1.2011

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Černá smrt

V kostce: "Všechno žere mor, jen jedna odlehlá vesnice je nákazy ušetřena. Magie? Parta žoldáků to půjde prověřit. Zjistí však, že se nenachází v historickém akčňáku ani v hororu, ale v thrillerem opepřeném dobovém dramatu na téma „fanatismus je špatný, i když není křesťanský“. Překvapivě ambiciózní nízkorozpočtová drsňárna."

Galerie obrázků filmu Černá smrt


Recenze filmu Černá smrt

S velkou epidemií moru v polovině 14. století byla ohromná zábava. Nejenže samotná nákaza vyhladila (podle některých odhadů) přes polovinu obyvatelstva Evropy, ale způsobila i další „vedlejší ztráty“, jako například pronásledování Židů (jejich putování za obchodem způsobovalo export epidemie do dalších lokalit). A když nepomáhaly modlitby a začalo být jasné, že nákaza není Boží trest, ale dílo Ďábla, inkvizice šla kácet dřevo na topení.A teď si představte, že uprostřed kraje tonoucího v hnisu...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Černá smrt

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Černá smrt

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2017 17:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
9.3.2017 08:00 Nová fotka obsazení Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.2.2017 14:14 Kdo potrápí Gotham City? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
26.2.2017 17:00 Zemřel Bill Paxton z Vetřelců a Titanicu Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Sean Bean už asi nikdy opravdovou filmovou hvězdou nebude a vždycky bude krýt záda slavnějším kolegům, to ale neznamená, že se nemůže čas od času o nějakou tu hlavní roli pokusit. Zvlášť, když má hrát drsňáka. Ti mu totiž vždycky šli. V historickém hororu Black Death by se měl objevit v roli rytíře Ulrica, jenž ve středověké Anglii doprovází mladého mnicha Osmunda na neobvyklém úkolu. Ti dva (a ještě pár bezvýznamných žoldáků, co nejspíš umře hodně ošklivou smrtí) mají za úkol zjistit, co je pravdy na tom, že v jedné vesnici se čas od času objeví lidé, kteří by už měli v klidu ležet zahrabáni pod zemí. Nekromancie je zkrátka svinstvo a je nutné ji řešit hned, jak se objeví. Pátrání Ulrica a Osmunda však skončí přímo u vládkyně vesnice, která uzavřela smlouvu s ďáblem. Bude veselo. Režisér Christopher Smith už s hororem nějakou zkušenost má. Jeho Metro sice žádná zásadní pecka nebyla a Izolace se zase nemohla rozhodnout, jestli bude strašit nebo rozesmívat, ale třeba se mu teď podaří natočit něco, čím překročí hranice průměrnosti.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.