Černá kniha

Black Book

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Černá kniha

Černá kniha /2006

Režie: Paul Verhoeven

Hrají: Carice van Houten, Sebastian Koch, Christian Berkel, Halina Reijn

Česká premiéra: 31.5.2007

USA premiéra: 4.4.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Černá kniha

Krásné ženy to mají ve válce trojnásob obtížné. Otcové, manželé a synové jim umírají v zákopech, zatímco si jejich klín se zbraní v ruce vymůže i ledasjaký slizký zevloun. Sličné zpěvačce židovského původu Rachel Steinn nezbývalo než se během války ukrývat. Když ale Němci rozbombordovali její úkryt, musela se spolu s ostatními zběhy před fűhrerovou rasovou politikou poohlédnout po novém útočišti. Přesun ovšem dopadl katastrofálně: Po masakru to byla právě pouze rusovlasá slavice, kterou náckové nerozcupovali. Happy-end? V žádném případě. Rachel se mohla díky šťastnému sledu okolností důležitým kolečkem v nestabilním mechanismu domácího odboje – tím že si jako Ellis de Vries omotá okolo svého úsměvu (a těla) německého oficíra Muntzeho, mohou podzemní buňky bojující za svobodu získat nesmírně cenné informace. Hra na dvě strany se ale nevyplácí i v dobách míru, natož během druhé světové, kdy se věšely živly jak neloajální, tak kolaborující. Paul Verhoeven si do filmařsky vděčné bolístky lidské historie rýpl z pozice navrátilce, který opustil nudný Hollywood, aby mohl nesvázán kompromisy dál předvádět svou jedinečnost. Se scénářem mu vypomohl Gerard Soeteman, mj. spolupracující s Verhoevenem na Masu a krvi.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Černá kniha

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Černá kniha

Lepší timing uvedení do českých kin snad ani „svatokrádežná“ Černá kniha nemohla mít. Shodou okolností se i v našich luzích a hájích se bouřlivě diskutuje o odboji za 2. světové války, respektive nad jeho ztvárněním v televizním snímku Jiřího Stracha o operaci Silver A. Pantátům z vědeckých ústavů prostě portréty odbojářů, kteří se projevují zcela lidsky (a jsou třeba pěkní děvkaři), příliš nesedí a raději by hrdiny viděli jako morální monolity, jimž na mysli leží toliko blaho vlasti. Kolik...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Černá kniha


DVD a Blu-ray filmu Černá kniha

Zatím nevyšlo.


Související články

18.10.2016 09:21 Režisér Hry o trůny se chystá do války Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
14.10.2016 10:46 Comics pro drsňáky Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
13.10.2016 09:45 Predátor má novou hvězdu Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
11.10.2016 13:00 Dory má miliardu, u Disneyho se zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
11.10.2016 10:27 Disneyovka od krále britských gangsterek? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.