Centurion

Centurion

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (141)
Plakát k filmu Centurion

Centurion /2009

Režie: Neil Marshall

Hrají: Olga Kurylenko, Michael Fassbender, Dominic West, David Morissey, Dave Legeno

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Centurion

V kostce: "Cesta tam a zase hodně rychle zpátky na skotský způsob. Neil Marshall přenesl buranský survival thriller do druhého století po Kristu a rozpoutal zatím nejvydatnější jatka ve své tvorbě. Centurion se chvílemi tváří jako historický film, ale ve skutečnosti je to jen lesní vybíjená, ve které nějaká modelka morduje jednoho urostlého chlapa po druhém. Je to laciné, s velmi nevyrovnaným scénářem a ještě nevyrovnanějšími hereckými výkony, ale své fanoušky Marshall opět spolehlivě pobaví."

Galerie obrázků filmu Centurion


Recenze filmu Centurion

V dávných dobách, ještě před Rob Royem a Connorem MacLeodem, dokonce víc jak tisíc let před Williamem Wallacem žili na skotské Vysočině keltští Piktové. Divoši, které letmo známe z Krále Artuše či z povídek Roberta E. Howarda (příběhy o jejich fiktivním králi Branu Mak Mornovi chtěl kdysi zfilmovat Peter Berg), dokázali celá staletí úspěšně vzdorovat Římu. Pomohla jim prostá taktika – nikdy se nenechali vylákat do otevřeného boje a zřídka stanuli tváří v tvář nepříteli. Namísto toho vedli par...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Centurion


DVD a Blu-ray filmu Centurion

Zatím nevyšlo.


Související články

1.10.2013 09:15 Ježíš ve stylu Gladiátora? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
29.7.2011 09:00 Hra o trůny nabírá obsazení Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
24.9.2010 14:00 Comicsová elita se nefláká Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
28.8.2010 23:52 Bláznivé vaření Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
25.8.2009 10:34 Od G.I. Joe do Říma Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Neil Marshall je bezpochyby jedním z nejtalentovanějších britských hororových režisérů, tenhle žánr mu ale nestačí. Ačkoliv budu až do smrti tvrdit, že jeho Soudný den je téměř geniální, na osobitou poctu filmům Johna Carpentera a sérii o Šíleném Maxovi nebyli diváci moc zvědaví. To však Marshallovi nezabránilo v tom, aby si vyzkoušel další žánr. Centurion se bude odehrávat v Británii v roce 117, kdy měly římské legie plné ruce práce s hodně naštvanými Pikty. Hlavním hrdinou bude voják Quintus Dias, jenž přežil piktský nájezd na římskou pevnost a připojil se ke slavné deváté legii, jejíž úkolem bylo vybít piktskou verbež do posledního muže, ženy i dítěte. A především nezapomenout na náčelníka Gorlacona. Uprostřed nepřátelské země se však může stát cokoliv a vojenská výprava se během několika chvil může změnit v boj o přežití. Marshall nemá k dispozici žádné velké hvězdy a Olga Kurylenko jako jméno na plakát rozhodně nestač, Michael Fassbender má ale našlápnuto k zajímavé kariéře. Celkově však můžeme nejspíš čekat hodně drsnou podívanou, která nejspíš bude kašlat na historickou přesnost a místo ní nabídne neředěnou brutalitu a temnou atmosféru, ze které by při troše štěstí mohli fandové Conana skákat metr nad zem.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.