Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Casanova

Casanova /2005

Režie: Lasse Hallström

Hrají: Heath Ledger, Jeremy Irons, Sienna Miller, Lena Olin

Česká premiéra: 16.3.2006

USA premiéra: 6.1.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Casanova

Heath Ledger sbalí všechny. Jakoby mu nestačilo, že v Brokeback Mountain ošálí samotného Jakea Gyllenhaala, hned o pár týdnů později hodlá svádět kompletní ženské osazenstvo Itálie. Ledger (letos podobně jako Jude Law loni extrémně obsazovaný – od Grimmů po Dogtown) se totiž nejen díky svému vzhledu vetřel do přízně chváleného Lasse Hallströma, a ten jej následně obsadil do hlavní role svého ambiciózního kostýmního dramatu, v němž – jak jste jistě vyčetli z názvu – neztvární nikoho menšího než bájného milovníka Casanovu. Lasse Hallström se tak tentokrát vzdá svého hladivého retro rukopisu s důrazem na základní hodnoty humanity, kontroverzní bouři nespoutaného sexu a erotiky v dobových kulisách to však žádnému z diváků avizovat nemůže. Hallström se totiž rozhodl sledovat morálně zprohýbaného smilníka Casanovu ve fázi mravní nápravy, za níž nemůže stát nikdo jiný než krásná žena – Francesca (Sienna Miller). Jenže na užívání pravé lásky už je možná pozdě, protože do Benátek připlul vrchní inkvizitor (Jeremy Irons) s božím posláním a kalkulačkou k sečítání hříchů notorického inseminátora Casanovy.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Casanova

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Casanova

Představa dvouhodinového kostýmního vzestupu a pádu páně Casanovy ve fatálně dramatickém balení pro mě byla zosobněním všech nočních kinomůr - i přestože za opratěmi stojí můj oblíbenec Lasse Hallström. Může za to pravděpodobně nedávno absolvovaný Libertine, který ve mně vzbudil touhu zapomenout na vše svázané s historií a který mi dokázal jen to, že Depp je sice pořád herecký velikán, ale může hrát v zatraceně nudném filmu. Casanovy jsem se prostě bál. Jenže Casanova překvapil. Lasse Hallst...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Casanova


DVD a Blu-ray filmu Casanova

Zatím nevyšlo.


Související články

14.6.2006 19:15 Nejzlatější trailery roku Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.