Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Candy

Candy /2006

Režie: Neil Armfield

Hrají: Abbie Cornish, Heath Ledger, Geoffrey Rush, Sandy Winton, Tara Morice

Česká premiéra: 19.10.2006

USA premiéra: 17.11.2006

Na DVD od: 19.2.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Candy

Heath Ledger byl ještě před pár lety jen další z řady hezounů, kteří na plátně nepředváděli nic víc, než jen signalem vybělený úsměv. A k úspěchu to stačilo. Když ale loni krotil divoké koně a svoje sexuální vášně, dostal se z téhle nevděčné kategorie do vyšší ligy. Homosexuální kovboj z něj udělal oficiálně charakterního herce a feťácký básník by měl asi podle jeho agentů tenhle status potvrdit. Dan (Ledger) je mladý talentovaný poeta, který vede dosti bohémský život, ke kterému patří samozřejmě i drogy. A i když by se asi každý normální člověk držel od podobného individua dál (bohémští básníci většinou nevyvolávají v ostatních pocit důvěry a většinou i dost smrdí), zamiluje se do Dana dívka Candy. Obyčejná studentka umění je fascinována jeho přístupem k životu i k poezii a postupně proniká do Danova světa, kde díky heroinu poznává dosud netušené. Mezi oběma mladými lidmi tak díky závislosti postupně vzniká vztah, kde se láska střídá s nenávistí a smrt začíná být blíž, než by si oba přáli. První reakce na film Candy tvrdí, že jde o nadprůměrný film s dobrými hereckými výkony. Může ale v tomto žánru vzniknout něco, co tu ještě nebylo? Fetující umělci a mladý zamilovaný pár, který díky se díky drogám víc a víc přibližuje k peklu, to už tu bylo mnohokrát. Snaha potvrdit status Heatha Ledgera jako seriozního herce je z filmu Candy zřejmá a tak nezbývá než doufat, že příběh nabídne i něco víc, než jen fetující dvojici v milostném obětí a dobré herce ve standardním příběhu.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Candy

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Candy

Těžký život feťáka. Téma mezi filmaři tolikrát proklepané, že už z něj nejde vykřesat téměř žádná osobitost při adekvátně vážném sdělení, že drogy jsou pro život zdravé asi jako skok z mostu. Darren Aronofsky jako by v roce 2000 tuhle kapitolu definitivně uzavřel a tvůrčí vlna po něm už jen tak na půl plynu brázdí téma napříč nedramatickými žánry. Vzniká tak většinou dráždivá podívaná plná barev, v níž současné party kids brázdí jeden klub po druhém a nezřízeně souloží, či jiné odlehčené vize...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Candy

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Candy

Zatím nevyšlo.


Související články

20.12.2015 12:21 Víkendový výplach #328 hlavně o Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
27.4.2015 14:00 První dojmy: Avengers: Age of Ultron Rubrika: Novinky Diskuze: 64 příspěvků
9.7.2013 18:44 První dojmy: Pacific Rim Rubrika: Novinky Diskuze: 54 příspěvků
3.7.2013 13:00 Bitva buchet #2.17: Dáváme si vysvědčení Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
22.1.2012 16:04 Víkendový výplach #124 o Silent Hill a Hugovi Rubrika: Novinky Diskuze: 47 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.