Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)
Plakát k filmu Bratři

Bratři /2008

Režie: Jim Sheridan

Hrají: Natalie Portman, Jake Gyllenhaal, Tobey Maguire, Mare Winningham, Clifton Collins Jr.

Česká premiéra: 4.2.2010

USA premiéra: 4.12.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Bratři

V kostce: "Dva bratři, jedna žena, jedno trauma a jeden lehce nadprůměrný remake. Pomalu vyprávěný příběh o válce, lásce a věcech, které by člověk neměl nikdy udělat, nabízí dobré herecké výkony a slušnou režii, ovšem na rozdíl od originálu není ani zdaleka tak emocionálně působivý, drsný a rozhodně si ho nebudete po letech pamatovat. Možná ani po pár týdnech. "

Galerie obrázků filmu Bratři


Recenze filmu Bratři

Americký remake evropského nebo jiného filmu to nebude mít nikdy jednoduché. Ačkoliv tvůrci nové verze mnohdy pracují v lepších podmínkách, dostanou k dispozici vyšší rozpočty a často se mohou spolehnout na to, že budou před kamerou prohánět dobré herce, jen málokdy se podaří natočit něco, co by bylo lepší než originál. A Bratři bohužel nejsou výjimkou. Původní dánský film dokázal na karlovarském filmovém festivalu před pár lety vyvolat hotové pozdvižení. Bez nadsázky se dá říct, že režisérka...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Bratři


DVD a Blu-ray filmu Bratři

Zatím nevyšlo.


Související články

31.12.2017 20:04 TOP 11: Nejpohodovější písničkové soundtracky Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.12.2016 15:00 Nejhorší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
27.12.2016 19:50 Zemřela Carrie Fisher, princezna Leia ze Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
30.9.2016 10:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Září 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

S absolutním hodnocením v recenzích na MovieZone poměrně šetříme, ovšem pár filmů si deset hvězdiček odneslo. Jedním z nich je i dánské drama Bratři. Film, který mohli ti šťastnější vidět před pár lety v Karlových Varech a ti pozornější na něj mohli narazit i v normální distribuci. Emocionální nářez, po kterém se člověk musel jít uklidnit několika panáky, doslova ohromil celou naši redakci. A režisér Jim Sheridan by se o to chtěl pokusit znovu. Příběh bude samozřejmě velmi podobný. Mladý voják odjíždí na svou misi do Afghánistánu a nechává doma své děti, manželku a problémového bratra, který zrovna vylezl z vězení. Vztahy posledních dvou zmíněných jsou víceméně na nule, ale do života všech zasáhne krutý osud, když je sestřelen americký vojenský vrtulník. Mladá vdova teď nemá nikoho, kdo by ji pomohl a místo manžela začíná pomalu obsazovat jeho bratr. Co se ale stane, když se již pochovaný a oplakaný muž vrátí domů? Původní film nabízel sice poměrně jednoduchý příběh, ale režie Susanne Bier a především herecké výkony všech zúčastněných se rovnaly absolutoriu. Jim Sheridan za sebou pár významných filmů už také má (Moje levá noha, Ve jménu otce), naposledy však režíroval směšnou rádoby biografii rappera 50 Centa. Herecké obsazení by snad nemohlo být lepší a pokud se scénárista David Benioff (25. hodina) vyvaruje klišé a zbytečného patosu, mohli by Bratři pomýšlet i na Oscary. Kdyby se americký remake byť jen přiblížil originálu, byli bychom více než nadšení. Tak snad to dopadne dobře.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.