Božský Evan

Evan Almighty

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Božský Evan

Božský Evan /2007

Režie: Tom Shadyac

Hrají: Steve Carell, Morgan Freeman, Lauren Graham, John Goodman, Wanda Sykes

Česká premiéra: 23.8.2007

USA premiéra: 22.6.2007

Na DVD od: 21.1.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Božský Evan

Morgan Freeman je Bůh! My už to pochopitelně víme dlouho. Americká Akademie to tuší od Řidiče slečny Daisy, fanoušci Shawshanku od roku 1994, přátelé přírodovědných dokumentů (a tučňáků) pak od loňského léta. Jenže Freemanova božskost není otázkou pro konkrétní diváckou skupinu – od megahitu léta 2003, v němž si Jim Carrey jako Božský Bruce pohrával s ňadry Jennifer Aniston, na to už pamatují všichni přátelé přímočaré americké komedie. Není přitom podstatné, že Bůh je černoch (neměl by být náhodou spíš Číňan s ohledem na skladbu lidstva?) nebo, že se božský námět nepodařilo v prvním díle do detailu vyvařit. Záleží jen na komerčním úspěchu a na zřejmé skutečnosti, že když nemáte pro komediální one-man show pojištěného Jima Carreyho, musíte improvizovat. Pro tenhle případ producentům náramně šiknul obrovský úspěch Carreyho protihráče z prvního dílu, Steva Carella. Komik televizního původu v zámoří vyrostl v superstar, proto si může tak jako Carrey poklábosit s Bohem z očí do očí. Na rozdíl od svého předchůdce si ale bývalý televizní reportér, dnes člen amerického Kongresu Evan Baxter, nebude smět lážo plážo užívat velké moci a až druhotně objevovat velkou zodpovědnost. Evan je totiž pověřen zvláštním úkolem: Stát se novodobým Noem a podle instrukcí Všemohoucího postavit archu pro všechny pozemské tvory. Proč? To ví jen režisér jedničky (a dlouholetý Carreyho parťák) Tom Shadyac.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Božský Evan

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Božský Evan

Evan postavil kocábku náram, náram náram, kocábku náram, náram náramnou. A nabil si nos. Opravdu nechápu, kdo tuhle monstróznost mohl financovat. Ale opravdu bych ho docela rád poznal, protože za tu samou částku mohl mít třeba jedny Transformery nebo 22 Tmavomodrých světů či 175 nízkorozpočtových hororů typu Saw. Raději ani nechci počítat, kolik by za rozpočet Božského Evana vzniklo snímků typu El Mariachi. Každopádně onen tajemný kdosi to zřejmě chtěl přesně takové, jaké to nakonec má: tedy ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Božský Evan


DVD a Blu-ray filmu Božský Evan

Zatím nevyšlo.


Související články

7.5.2016 11:00 TZ GALERIE: Plakáty a fotky z Preachera Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
29.2.2016 02:23 Oscaři rozdáni! Vyhráli Max, Leo a Spotlight Rubrika: Novinky Diskuze: 249 příspěvků
1.2.2016 00:34 Kung Fu Panda 3 animákem roku? Válí Revenant Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
28.12.2015 19:23 Nolan a Hardy jdou do války Rubrika: Novinky Diskuze: 59 příspěvků
22.9.2015 09:57 Tomb Raider shání režisérku Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.