Bourneovo ultimátum

The Bourne Ultimatum

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (40)
Plakát k filmu Bourneovo ultimátum

Bourneovo ultimátum /2007

Režie: Paul Greengrass

Hrají: Matt Damon, Joan Allen, Julia Stiles, David Strathairn, Scott Adkins

Česká premiéra: 30.8.2007

USA premiéra: 3.8.2007

Na DVD od: 10.12.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Bourneovo ultimátum

James Bond si sice záhy nakousne už třetí desítku svých tajných misí, primát mezi muži s povolením zabíjet mu však rozhodně nepatří. Stačily jen dva filmy a dva mistři svého řemesla (nezapomínejme na Douga Limana), aby se z Jasona Bournea stal nejobletovanější agent filmové současnosti. Jakkoliv nemá oficiální pověření od vedení CIA, ba naopak, je trvale naháněn jak zločineckými špičkami, tak i elitní osádkou špiónských organizací celého světa. Paradoxy ale k Bourneovi patří. Jako ten nejdivnější vnímám ohromný komerční úspěch Bournova mýtu, který si i přes nepopcornové (byť geniální) podání Paula Greengrasse zvládl schramsnout nejeden blyštivější blockbuster. Ludlumovská sága se tak dál utěšeně rozprostírá, a zatímco si Paul Greengrass zadělal na Oscara díky Letu číslo 93, Matt Damon znovu nabíral kila v posilovně, John Powell pozvolna rozmýšlel partituru a Tony Gilroy se opět pokoušel vylouhovat z předlohy ideální poměr mezi akcí a existenciálním dramatem, tak aby jej pan režisér následně mohl proměnit v nekonečnou jízdu s hlubším rozměrem. Kdo viděl druhého Bournea, jistě chápe. Netřeba pochybovat, že se do hry vrací nejen Damon, nýbrž i jeho blonďaté spoluhráčky (Joan Allen, Julia Stiles). Odliv mužských hvězd, způsobený Bourneovým umanutým „hledáním pravdy“, Greengrass snad vyváží nějakým tím sošným hereckým zjevem. O příběhu se zatím neví prakticky nic, jelikož Gilroy (tentokrát i v kooperaci s Tomem Stoppardem, českým rodákem a oscarovým scenáristou Zamilovaného Shakespeara!) chytře adaptuje z obstarožních kulis do dneška. Souboje Bournea s Šakalem, jenž prý tvoří kostru Ludlumova originálního „ultimáta“, se proto nejspíš nedočkáme. Strohé zdroje naproti tomu prozatím hovoří o zodpovězení posledních otazníků Bourneovy minulosti a o úprku před další zabijáckou mašinou, kterou na Jasonův hřbet nahodí vládní struktury. Příběhová mlha by neměla mást – to nejpodstatnější, od režie, hudby a scénáře až po Damonovu tvář, díky bohu zůstává.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Bourneovo ultimátum

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Bourneovo ultimátum

„Ty vole, to je zhurta,“ řekl Cival po mé pravici přibližně v páté vteřině filmu. Žádné zdržovačky, žádné únavné shrnování předchozího děje, s Bournem se setkáváme takřka v té samé chvíli, kde jsme jej na jeho misi za získáním informací o své minulosti a operaci Treadstone opustili minule. Chvílemi se ani nechce věřit, že už jsou to celé tři roky, respektive šest. Ano, na Douga Limana bychom zapomínat neměli, ačkoliv jej Paul Greengrass už samotným poměrem 2:1 nekompromisně zastínil. A neje...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Bourneovo ultimátum


DVD a Blu-ray filmu Bourneovo ultimátum

Zatím nevyšlo.


Související články

19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
15.3.2017 17:00 Téma: 10 důvodů, proč se těšit na další Rychle a zběsile Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
3.3.2017 09:08 Donnie Yen proti Triádám Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
22.2.2017 23:00 Dva nové plakáty Ghost in the Shell Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.