Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Birdman

Birdman /2014

Režie: Alejandro González Iñárritu

Hrají: Michael Keaton, Edward Norton, Naomi Watts, Emma Stone, Zach Galifianakis

Česká premiéra: 22.1.2015

USA premiéra: 17.10.2014

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Birdman

V kostce: "Před lety byl slavný a pomáhal zažehnout slávu comicsových blockbusterů. Dneska musí bojovat o uznání, důstojnost a vlastní duševní integritu a myslí si, že cestou ke všemu bude úspěšná premiéra divadelní hry na Broadwayi... Michael Keaton exceluje jako stárnoucí celebrita v doslova rozlítaném pohledu do zákulisí showbyznysu i umělecké tvorby, který je tak invenčně napsaný a progresivně natočený, že vám z něj budou smysly přecházet. Iñárritu těžce boduje."

Galerie obrázků filmu Birdman


Recenze filmu Birdman

Alejandro González Iñárritu ještě nenatočil film, který by byl obecně považován za špatný. Přesto se zdálo, že jeho hvězda pohasíná a že ten řeřavý hlas, který se zkraje tisíciletí prosadil mezi elitu světové kinematografie, zanikne v šedi beztvarých, humanisticky vzletných projektů. Po dryáčnickém Amores Perros a strukturou jedinečných 21 gramech přišel okázale kosmopolitní, proto i trochu sterilní Babel, u Biutiful s Javierem Bardemem pak Iñárritu přestal řadu lidí zajímat. V tomt...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Birdman

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Birdman

Zatím nevyšlo.


Související články

8.5.2016 12:21 Víkendový výplach #348 o Jurském světě a VHSkách Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
11.4.2016 11:06 NEJ roku 2015: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
18.2.2016 18:30 Jak se vám líbily oscarovky z poslední dekády? Rubrika: Novinky Diskuze: 71 příspěvků
3.1.2016 11:13 Nejlepší filmy roku 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 73 příspěvků
16.12.2015 18:00 Skokani roku: 10 filmů, které se letos nejvíc googlily Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Alejandro González Iñárritu je ten vůbec poslední člověk, od něhož bychom čekali komedii. Režisér dramat typu 21 gramů nebo Babel si ale nejspíš taky potřebuje oddechnout, a tak se rozhodl napsat a natočit Birdmana. Jeho hrdinou bude herec, který už má doby své největší slávy dávno za sebou. Kdysi sice hrál slavného comicsového hrdinu, dnes ale jen paběrkuje, a tak kývne na nabídku objevit se na Broadwayi a třeba si znovu nastartovat kariéru. Problém je, že je to sakra velký egoista a jeho rodina je plná magorů. A s kolegy je to možná ještě horší. Herecké obsazení je luxusní a Michael Keaton, jenž si zahrál u Tima Burtona Batmana, je vyloženě lahůdkový castingový úlovek. Snad to tedy bude i zábavné.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.