Bílá stuha

Das Weisse Band

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Bílá stuha

Bílá stuha /2009

Režie: Michael Haneke

Hrají: Ulrich Tukur, Susanne Lothar, Josef Bierbichler, Michael Schenk

Česká premiéra: 14.1.2010

USA premiéra: 30.12.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Bílá stuha

V kostce: "Zdánlivě poklidnou vesnickou komunitu v předvečer 1. světové války rozčeří několik záhadných a zlověstných nehod. Zdá se, že pod rouškou ctností a zbožnosti zapáchá cosi nepříjemně plesnivého. Michael Haneke s precizností a odstupem chirurga odhaluje ve své černobílé filmové epopeji hluboké kořeny zla uvnitř lidské společnosti. Jeho řemeslně dokonalá pitva je potěchou pro mozek, otázkou je, zda vtáhne do hry i jiné, méně racionální, tělesné partie. "

Galerie obrázků filmu Bílá stuha


Recenze filmu Bílá stuha

V jedné zapadlé severoněmecké vesnici panuje pravá starosvětská idyla. Na vrcholku společenské hierarchie trůní vážený pan baron s paní baronkou a kučeravým synkem, o morální zdraví komunity se stará přísný pastor a spořádané děti vesničanů i vrchnosti vyučuje mladý a naivní pan učitel. Do harmonického běhu vesnice se však nenápadně vloudí zlověstné události – záhadný úraz lékaře, smrt ženy rolníka, útok na baronova syna. Zdá se, že pod dokonale úhlednou fasádou zvyků, pod pevným krunýřem mra...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Bílá stuha

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Bílá stuha

Zatím nevyšlo.


Související články

24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
22.7.2016 10:09 Téma: Stíhačky z Top Gunu pořád vládnou nebesům Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
6.7.2015 14:45 Kočičí fenomén míří do kin Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
10.6.2015 19:00 Laserový IMAX: Divadýlko nebo kinofilův ráj? Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
22.5.2015 21:49 Jack Black jde do miniválky Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Michael Haneke má mezi evropskými filmaři výsadní místo. Jeho díla jsou ozdobou festivalů, režisér si domů odváží různá ocenění a zároveň si točí prakticky jen to, co chce. Das Weisse Band, tedy film, který mohli návštěvníci letošního karlovarského filmového festivalu vidět pod názvem Bílá stuha, se odehrává před první světovou válkou v severoněmecké vesnici. Její obyvatelé zjišťují, že se zde začínají až příliš často objevovat podivné nehody, které dost možná nehodami ani nejsou. Kdo a proč by ale chtěl ubližovat svým bližním, když to na první pohled vypadá, že všichni obyvatelé vsi vedou bezproblémový a spořádaný život? Haneke si za Bílou stuhu odvezl z Cannes Zlatou palmu a kdo film neviděl v létě ve Varech, dostane šanci si jeho kvality ověřit díky letošnímu Projektu 100.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.