Bídníci

Les Misérables

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (8)
Plakát k filmu Bídníci

Bídníci /2012

Režie: Tom Hooper

Hrají: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen

Česká premiéra: 3.1.2013

USA premiéra: 14.12.2012

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Bídníci

V kostce: "Slavný divadelní muzikál se dočkal maximálně velkolepé filmové verze. Jenže jeho emoce zmizely a hudební potenciál se nepovedlo upgradeovat, protože mezi těmi opulentními záběry z francouzských barikád se mrtvolně zpívá o životní mizérii - jak kdyby smrt hrozila nejen postavám, ale i (jindy životem překypujícímu) muzikálovému žánru."

Galerie obrázků filmu Bídníci


Recenze filmu Bídníci

Byly to jistý prachy. Vyslat na plátna filmovou verzi takhle slavného muzikálu, za zády s toliko schopným režisérem, jemuž na roli kývl superhvězdný ansámbl, to byla od počátku tutová výhra - aspoň co se týče obchodní bilance. Proslulí Bídníci, muzikálová trvalka zdomácnělá na divadelních prknech snad ve všech civilizovaných zemích, si ale zasloužili aspoň o třídu soběstačnější filmové uchopení.Ne, tenhle velkoflák opravdu není o Hugově literární předloze, protože na tu se kašle a frčí se čis...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Bídníci


DVD a Blu-ray filmu Bídníci

Zatím nevyšlo.


Související články

29.5.2015 16:55 Trosečnice Anne Hathaway Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
27.3.2015 10:00 Nezapomenutelné filmy na Blu-rayi Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
14.2.2015 10:00 Mistrovská díla na Blu-rayi Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
6.4.2014 12:00 Víkendový výplach #239 o zpěvu a záporácích Rubrika: Novinky Diskuze: 59 příspěvků
8.7.2013 15:15 Universal: Z otloukánka lídrem v nejvyšší lize Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Hugh Jackman umí nejen stylově likvidovat záporáky v X-Menech, ale i solidně hrát a zpívat. Doma má cenu Tony, při moderování Oscarů vystřihl parádní pěvecké číslo a i když ho máme jako Wolverina hodně rádi, klidně se podíváme i na jeho muzikál. Bídníci by navíc měli být hodně zajímaví. Hrdinou klasického příběhu Victora Huga je Jean Valjean, jenž se dostane za krádež chleba na galeje. Po svém propuštění se však vrhne na dráhu opravdového zločince a i když brzy přijde na to, že tohle není nic pro něj a že poctivý život je lepší, má smůlu. Po jeho krku totiž touží inspektor Javert, jenž se s ním zná už z galejí a rozhodně to nebyli kamarádi. Bídníky jsme ve filmu viděli už několikrát, tentokrát se v nich ale bude zpívat. Režie se ujme Tom Hooper, který díky Králově řeči má dveře do Hollywoodu otevřené, a vedle Jackmana nás čeká třeba Russell Crowe, Anne Hathaway nebo Amanda Seyfried. Z tohohle by mohli být další Oscaři! 

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.