Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

I´m Not There

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (10)
Plakát k filmu Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana /2007

Režie: Todd Haynes

Hrají: Christian Bale, Heath Ledger, Cate Blanchett, Ben Whishaw

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 21.11.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

V kostce: "Pokud se chcete dozvědět víc o Bobu Dylanovi, utříbit si svůj názor na něj nebo se jednoduše pokochat životopisným filmem o svém oblíbenci, I´m Not There vaše očekávání nenaplní. Film se šesti herci v hlavní roli odráží představu o Dylanovi a jeho význam v popkultuře. Ať už má svérázná práce s vyprávěním a fikcí odpovídat komplikovaným Dylanovým textům, nebo ne, každopádně vytváří unikátní filmový zážitek."

Galerie obrázků filmu Beze mě: Šest tváří Boba Dylana


Recenze filmu Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

Často sice spíláme filmovým distributorům za krátkozrakost, s jakou už návštěvníkovi českých kin odepřeli nejedno potěšení, ale upřímně, tentokrát jim to skoro nedokážu mít za zlé. Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy mezi novinkami přišla na film tak málo stavěný pro a) široké b) neamerické c) neanglicky mluvící publikum. Na špatnou srozumitelnost I´m Not There si stěžují i někteří zámořští kritici, o rozladěných diváckých reakcích ani nemluvě, takže kdesi v České republice by jeho osud byl ne...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Beze mě: Šest tváří Boba Dylana


DVD a Blu-ray filmu Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

Zatím nevyšlo.


Související články

23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
17.3.2017 09:45 Venom míří do kin! Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
2.3.2017 12:00 Před Loganem kraloval horor Uteč! Vydělá sto milionů? Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

V posledních letech se legendy hudebního nebe doslova předhánějí v tom, kdo dřív umře, protože smrt je v současnosti nejrychlejší cesta k vlastnímu životopisu. Bob Dylan je ale taková osobnost, že pokud mu bude přát štěstí, bude letos moci chroupat popcorn a srkat Colu na filmu o své vlastní osobě. Jakkoliv Dylana respektuji jako muzikanta, na filmové plátno mi nesmí. Jeho čtyři roky staré Inkognito by se dalo přirovnat spíš k pokusu o vraždu než k filmu a bohužel se zdá, že ani I´m Not There nebude jiné. Na první pohled však vše vypadá normálně. Film se zaměří na sedm nejdůležitějších období Dylanova života a pokusí se jeho fanouškům vylíčit vše podstatné o jejich oblíbeném muzikantovi. Kámen úrazu ale přichází s obsazením. Bob Dylan bude totiž v každé ze sedmi kapitol ztvárněn někým jiným. Logicky se to dá pochopit u zpěvákova dětství a konec konců i během života. Fakt, že si v jedné fázi Dylana zahraje černošský herec Marcus Carl Franklin by se dal vysvětlit frází „jeho hudba spojuje lidi všech národností,“ ale kterého M A G O R A proboha napadlo obsadit jako Boba Dylana Cate Blanchett? Nechci nad filmem lámat hůl předem a Todd Haynes, který se podepsal pod velmi zajímavé Daleko do nebe, se bude moci opřít o opravdu skvělé herce, ale až nějaký z hrdinů osloví Cate Blanchett „Bobby,“ nedivte se, že někdo s křikem uteče ze sálu. Pravděpodobně budeme mít lístky na stejné představení.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.