Barevný závoj

The Painted Veil

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Barevný závoj

Barevný závoj /2006

Režie: John Curran

Hrají: Naomi Watts, Edward Norton, Liev Schreiber, Anthony Wong Chau-Sang

Česká premiéra: 10.5.2007

USA premiéra: 20.12.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Barevný závoj

Naomi Watts po Kongovi jistojistě slevila, co se rozsahu produkce týče. Naopak Edward Norton se pozvolna dostává do ráže a s každým dalším projektem se – po krátkém odpočinku – vrací mezi hereckou smetánku. Adaptace románu Williama Somerseta Maughama sice probíhá pod křídly Warner Independent Pictures, tedy „nezávislé“ sekce studia, přesto je na její realizaci vyhrazeno slušná cifra převyšující 30 milionů dolarů. Budou se hodit, protože manželský pár Kitty a Walter Faneovi (samozřejmě Watts a Norton) přichází až z Anglie dvacátých let minulého století. Už tehdy se řešila nevěra, už tehdy se rozsekávaly milostné trojúhelníky. Na třetím vrcholu toho dnešního se objevuje playboy Charlie Townsend (Liev Schreiber), v jehož náručí nalezne Kitty dočasnou útěchu, zatímco se její choť oddává prohlubování lidských vědomostí při bádání v oblasti bakteriologie. Netrvá dlouho a Walter hřích své životní partnerky odhalí, načež se v jejím doprovodu vydá na Dálný východ, do oblastí tvrdě zasažených cholerou. Právě zde má dojít k radikálním posunu v hodnotovém žebříčku povrchní Kitty, zatímco se její manžel... no uvidíte sami. Dobové romantické drama režíruje John Curran, chválený autor „vztahového“ snímku We Don´t Live Here Anymore, v němž se zjevila mj. i Naomi Watts.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Barevný závoj

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Barevný závoj

Adaptace stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama přichází na plátna našich kin s trailerovým předvojem, který v sobě spojuje hudbu jako vystřiženou z Posledního samuraje a poetiku odosobněného čínského světa za dob neklidu, v němž se zmítají zoufalí cizinci z Ameriky. Ukázka působí až strhujícím dojmem a nafukuje komorní příběh do velkolepých rozměrů, jenž by při troše štěstí mohly ťuknout do čela věhlasnou akademii, která každoročně uděluje zlaté plešouny. Skutečnost se má bohužel tak, ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Barevný závoj


DVD a Blu-ray filmu Barevný závoj

Zatím nevyšlo.


Související články

14.3.2017 13:00 Kdo natočí druhého Supermana? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
27.6.2016 10:04 Dory zválcovala Den nezávislosti 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 27 příspěvků
22.3.2016 09:53 7 filmů režiséra Ondřeje Cikána Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
26.2.2016 09:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (1/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 97 příspěvků
16.7.2015 13:19 Cestování časem v Terminátorech Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.