Austrálie

Australia

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (216)
Plakát k filmu Austrálie

Austrálie /2008

Režie: Baz Luhrmann

Hrají: Nicole Kidman, Hugh Jackman, David Wenham

Česká premiéra: 25.12.2008

USA premiéra: 26.11.2008

Na DVD od: 11.5.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Austrálie

V kostce: "Jmenuje se Sarah Ashley a nechává se oslovovat lady. Přijela do Austrálie zachránit kousek země, po níž pase místní hlavoun, který se se svým pomocníkem neštítí jakýchkoliv nekalých praktik. A aby měla ten boj o trochu jednodušší, je tady i On, honák, který si nechává říkat Honák. A kromě toho, že umí dobře hnát krávy, se ženami na tom není o moc hůř... Love story na pozadí válečného konfliktu je skoro vším, co od takového filmu čekáte. Kromě pár osobitých odboček režiséra Luhrmanna je to však spíše na škodu."

Galerie obrázků filmu Austrálie


Recenze filmu Austrálie

Kdybyste v redakci zjišťovali jména nejvýraznějších tvůrců posledních let, jméno Baze Luhrmanna by tam dozajista padlo nejméně dvakrát. Přebarvená anarchistická koláž zvaná Moulin Rouge zasáhla svého času nejen filmové kritiky, ale i většinu těch, kteří by vám jinak klidně řekli, že 3:15 zemřeš je pokračování westernu 3:10 Vlak do Yumy. Luhrmann na steroidech vyčaroval celuloidový zázrak – nacpaný tolika filmařskými nápady a emocemi, že se od jeho dalšího filmu prostě nemohlo čekat nic menšíh...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Austrálie


DVD a Blu-ray filmu Austrálie

Zatím nevyšlo.


Související články

19.10.2016 07:57 7 filmů režiséra Davida Kočára Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
13.3.2016 22:25 Zootropolis nedal šanci ani Cloverfieldu. Grimsby padl. Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
6.2.2016 10:00 Hvězdné války mají dvě miliardy Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
28.12.2015 19:00 Letní nářez 2016: Tutovky a megahity Rubrika: Novinky Diskuze: 43 příspěvků
19.11.2015 10:00 7 filmů scenáristy Štefana Titky Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Romantika, akce, dobrodružství. Když něco takového hodlá servírovat Baz Luhrmann, těžko se odmítá. Režisér, jehož jméno vám po Moulin Rouge zákonitě muselo utkvět v paměti, se tentokrát přesune do Austrálie (koho by to podle názvu napadlo, že?), kde bude v období Druhé světové války kout pikle na Nicole Kidman. Ta se sem jakožto bohatá anglická aristokratka právě přistěhovala. Zdědila tady totiž statek o velikosti Marylandu. Jenže některé dobré duše jí tu zem nepřejí a navíc si dělají zálusk na dva tisíce kusů dobytka, co se na její půdě pasou. Než bys řekl švec, Nicole je zase na cestě a snaží se všech osm tisíc kopyt přesunout na druhou stranu Austrálie. Není sama, pomáhá jí v tom statný dobytkář (to by bylo, aby si nesehnala chlapa, co vypadá jako Hugh Jackman ;), jenže ani to jí nemusí stačit. Austrálie dokáže být krutá a nemilosrdná, na několik tisíc kilometrů dlouhé cestě člověka může zaskočit ledacos. A stejně, když dojde na konec strastiplné cesty, čeká jí jen další utrpení. Pearl Harbor totiž nebyl jediný cíl, který Japonci v té době bombardovali ... Námět Austrálie se může zdát trochu nudný, nedávné Proposition nám ale dokázalo, že pokud jste dostatečně hraví (což Luhrman rozhodně je) a máte nadbytek představivosti, můžete z prosluněných exteriérů vyždímat neopakovatelnou atmosféru. Luhrmann má navíc neopakovatelný cit pro dynamické vyprávění, které povznáší i zaprášené látky do nebeských výšin, jak dobře víme z Romea a Julie i zmiňovaného Moulin Rouge. Šanci bychom mu tedy rozhodně měli dát.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.