Ať žijí rytíři

Ať žijí rytíři

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Ať žijí rytíři

Ať žijí rytíři /2009

Režie: Karel Janák

Hrají: Pavel Kříž, David Prachař, Ivana Korolová, Martin Písařík, Michael Beran, Matěj Hádek

Česká premiéra: 8.10.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Ať žijí rytíři

V kostce: "Banda středověkých dětí musí zachránit svého otce a vybojovat hned několik bitev se zlým sousedem. Karel Janák natočil film, na nějž může vyrazit bez problémů celá rodina a nikdo z jejích členů se nebude nudit. Akce je na české poměry hodně slušná a je vidět, že režisér má ty zásadní hollywoodské fígle nakoukané. Filmu by sice slušelo rychlejší tempo a větší rozpočet, ale pořád jde o překvapivě zábavnou podívanou prakticky pro každého. "

Galerie obrázků filmu Ať žijí rytíři


Recenze filmu Ať žijí rytíři

Karel Janák si díky Snowboarďákům a Rafťákům udělal jméno, které by mu mohli závidět skoro všichni čeští režiséři krom Jana Svěráka. Dokázal totiž dostat do kina lidi, ale na rozdíl od kupříkladu Zdeňka Trošky k nim v sále nepřistupoval hodinu a půl jako k blbcům. Jeho filmy sice nebyly žádná revoluční díla, avšak šlo o poctivé komerční kousky a to je něco, co v Čechách, kde se většina režisérů pokouší ve svých dílech nejdříve něco sdělit a teprve potom uvažuje, jestli se to vůbec bude lidem ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Ať žijí rytíři

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Ať žijí rytíři

Zatím nevyšlo.


Související články

3.1.2017 13:00 10 nejočekávanějších filmů roku 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
21.11.2016 00:24 Fantastická zvířata mají balík, sesadila Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
12.8.2016 11:14 Han Solo hledá parťáka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
18.7.2016 14:49 Jaký bude úvod osmých Star Wars? Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
28.6.2016 13:47 Čeká nás ve Star Wars další šok? Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků

Na obzoru   (autor: Cival)

Někdo si tu hraje. Nejdřív s názvy: Z počátku byl totiž avizovaný televizní seriál Než se táta vrátí, pak z něj vykoukl historický rodinný film Ať žijí rytíři a promo pro změnu láká na název Zrození rytířů. Prase aby se v tom vyznalo. Jisté je každopádně, že to, jak si děti hrály na rytíře, zrežíroval hitmaker Karel Janák (Rafťáci, SNBáci, Podvraťáci) pro Českou televizi. Cílem byl oddychový seriál pro celou famílii. Ale v ČT si řekli, že není nad to podojit jednu krávu dvakrát, a tak má světlo světa spatřit i celovečerní verze. Za padoucha v ní bude Pavel Kříž, proti němu pak bude stát smečka šikovných děcek, která se naučí, jak bránit takový středověký hrad uprostřed nelítostného 14. století. Třeste se, žánrové škatulky!
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.