Astronaut

Astronaut Farmer

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Astronaut

Astronaut /2007

Režie: Michael Polish

Hrají: Billy Bob Thornton, Bruce Willis, Virginia Madsen, Bruce Dern

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 23.2.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Astronaut

Zemědělci to mají těžké. Když je zima, tak nic neroste, když je vedro, tak úroda taky nestojí za nic a zlý stát jim nechce dávat dotace. A v Americe to nemají o nic lehčí, o čemž se brzy přesvědčí i hlavní hrdina filmu Astronaut Farmer. Ten po dlouhých letech, kdy pracoval pro NASA, musí opustit svoji milovanou profesi, aby se vrátil zpátky do rodného města a postaral se o rodinnou farmu, která se ocitla v problémech. Pro člověka, který celý život snil o létání do vesmíru, je ale hrabání se v hlíně a hnoji dost nuda a traktor má k pořádnému raketoplánu taky hodně daleko. A tak se jednoho dne hrdina rozhodne, že když je mezi prasaty a slepicemi taková nuda a návrat k NASA je v nedohlednu, tak si zkusí postavit raketoplán vlastní. To, co ze začátku vypadá jako trucování vysloužilého kosmonauta, ale začne být brzy velice vážná záležitost a i všemocná NASA se začne o podivný projekt zajímat. A vy byste měli taky, protože při pohled na obsazení je jasné, že se nám tu kutí něco velice zajímavého. Scénář napsali bratři Mark a Michael Polishovi a druhý jmenovaný se chopil i režie. Ti dva za sebou sice zatím nemají žádné velké filmy, ale jejich debut Twin Falls Idaho prý podle všeho stojí za to. Astronaut Farmer může pod jejich rukama skončit jako příjemný příběh o člověku, který si hodlá splnit svůj sen za každou cenu, ale i jako trapné patetické drama o nezdolnosti lidského ducha s vlající americkou vlajkou v pozadí. Naštěstí hvězdné obsazení naznačuje, že by nemuselo jít o úplně špatný film a přiznejte si, že představa Billyho Boba Thorntona, jak si na dvorku za stodolou stlouká raketoplán, je určitě zajímavá. Snad se brzy objeví nějaká ukázka, která pořádně naznačí, co máme od Astronaut Farmer čekat.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Astronaut

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Astronaut

Kdybyste to náhodou pod vlivem poslední doby zapomněli, Astronaut vám bryskně připomene, proč se odjakživa točí filmy. Plní se v nich touhy, které si normálně splnit nemůžete, otevírají se možnosti, kvůli kterým byste možná i zemřeli nebo aspoň vyfásli doživotní žalář. Zkrátka a dobře – můžete se na chvíli zavřít do světa plného „kdyby“ a „asi“ a zkusit si to všechno nanečisto. V době, kdy filmem hýbají digitální efekty a všelijaké filtry, je splnění takových představ o to lehčí. Máte-li naví...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Astronaut


DVD a Blu-ray filmu Astronaut

Zatím nevyšlo.


Související články

8.3.2015 12:33 Víkendový výplach #287 o Star Wars, nudlích a Rambovi Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
25.9.2013 15:33 Komentář: Hrdinové našeho kosmíru Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
9.5.2012 19:00 Akční zima 2013: Arnie vs. Bruce vs. Sly Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
27.12.2011 15:00 Televizní tipy 27.12. 2011 - 2.1. 2012 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
11.10.2010 19:52 Televizní Tipy 11.10. - 17.10. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.