Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (14)
Plakát k filmu Asterix a Olympijské hry

Asterix a Olympijské hry /2008

Režie: Frédéric Forestier, Thomas Langmann

Hrají: Clovis Cornillac, Gérard Depardieu, Alain Delon, Claudia Cardinale, Nathan Jones

Česká premiéra: 31.1.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Asterix a Olympijské hry

V kostce: "První díl byl fajn dobrodružství pro celou rodinu. Druhý díl byl sofistikovanou parodií, který dával comicsu na frak. Trojka je jen dlouhá nuda za spoustu peněz, v níž se hlavní postavy mihnou pouze na pět minut. A není bohužel zábavná ani pro děti."

Galerie obrázků filmu Asterix a Olympijské hry


Recenze filmu Asterix a Olympijské hry

Asterix, Obelix, Idefix, Lovestorix, Panoramix a spousta dalších –ixů pořádá již třetí invazi nejen do českých kin. Nabízí se spousta otázek a srovnání, zvláště když jedna z tuzemských televizí nabízí po dva páteční večery skromné opáčko.A my hned naskočíme na povoz a vezmeme to pěkně od podlahy. Asterix a Olympijské hry je obrovským zklamáním pro všechny, kdo čekali… Asterixe. Třetí díl volné trilogie z let 1999-200x nese přízvisko, které ho charakterizuje, aby zapomnělo na to hlavní, co děl...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Asterix a Olympijské hry


DVD a Blu-ray filmu Asterix a Olympijské hry

Zatím nevyšlo.


Související články

25.11.2016 14:17 Zemřel Krakonoš František Peterka Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
14.8.2016 12:40 Víkendový výplach #362 o Star Treku a olympiádě Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
8.8.2015 12:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Červenec 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
3.8.2015 14:18 Kdo bude nový Robin Hood? Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
23.2.2014 12:30 Víkendový výplach #233 o comicsech a legu Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Vychytralý Asterix a jeho tupý kamarád Obelix, kteří společně už několik desítek let vybíjí Římany a požírají divočáky nejen v comicsu, ale i v kreslených filmech, se již velmi brzy budou moci chlubit hranou trilogií. První díl si z kultovních kreslených příběhů vzal v podstatě jen postavy a populární masakry římské armády, ale nějakou osobitost nebo nadprůměrnou zábavu bohužel nenabízel. Oproti tomu dvojka byl totální úlet, který je pro část redakce absolutním guilty pleasure. Jaká bude trojka? Podle všeho bude hodně jiná. Především Asterix změní tvář a Christiana Claviera nahradí jakýsi Clovis Cornillac. Obelix Depardieu naštěstí zůstává. Po obraně vesničky a stavebních konzultacích v Egyptě se tentokrát oba hrdinové vydají reprezentovat Galii na Olympijské hry. Právě comicsový příběh o olympijských hrách patří mezi to nejlepší, co kdy v Asterixovské historii vzniklo a režisérská dvojice Forestier/Langmann to evidentně ví. Proto se vedle známých Galů objeví i extrémní množství dalších známých tváří a to nejen z hereckého, ale i ze sportovního světa. Julius Cesar s obličejem Alaina Delona je fajn, ale roličky Davida Beckhama, Zinédina Zidana a Michaela Schumachera můžou film na jednu stranu hodně obohatit, na druhou stranu ale taky úplně zabít. Snad se z Asterixe nestane film, kde se všichni budou vzájemně plácat po zádech za svoje životní úspěchy a přitom zapomenou na diváky. Asterix s Obelixem by si tohle nezasloužili. Doufejme, že oba režiséři budou mít ten správný odhad, aby rozeznali, kde končí sranda a začíná řitní alpinismus. Na výsledek si ale ještě počkáme víc než rok.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.