Apokalypsa

Southland Tales

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (31)
Plakát k filmu Apokalypsa

Apokalypsa /2006

Režie: Richard Kelly

Hrají: The Rock, Sarah Michelle Gellar, Jason Lee, Kevin Smith

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 14.11.2007

Na DVD od: 1.10.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Apokalypsa

V kostce: "Komplexní a epické podobenství složené z množství symbolů, paralel a dalších odkazů na jiné kulturní texty, případně na mediální realitu. Se svým hodně úchylným humorem v podstatě Southland Tales představují jednu velkou složitou interpretaci toho, v čem momentálně centrum západní civilizace žije. Možná je to trochu do sebe zahleděné a možná se dokonce pod tím vším schovává jeden obyčejný idealistický světonázor, ale navenek se to každopádně projevuje vtipným nadhledem a sympatickou tvůrčí drzostí."

Galerie obrázků filmu Apokalypsa

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Apokalypsa

Obecenstvu v Cannes není co věřit. Jednou se po právu ušklíbne nad Šifrou Mistra Leonarda, podruhé smete výbornou Marii Antoinettu. V roce 2006 mu zase nešly pod nos Southland Tales, eklektická vize, pod níž je jako režisér a scenárista podepsán Richard Kelly (Donnie Darko). Dnes běžně distribuovaný sestřih filmu se prý sice od toho festivalového liší asi o dvacet minut a několik nahrazených scén, pořád ovšem vyžaduje po divákovi tolik pozornosti, rozhledu a vstřícnosti, že se prakticky nevyh...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Apokalypsa


DVD a Blu-ray filmu Apokalypsa

Zatím nevyšlo.


Související články

5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
23.1.2017 14:00 Logan si jde vlastní cestou Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
28.12.2016 15:00 Nejhorší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
11.11.2016 17:00 Kdo si zahraje Freddieho Mercuryho? Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
26.10.2016 11:30 Uncharted má režiséra. Bohužel... Rubrika: Novinky Diskuze: 36 příspěvků

Na obzoru   (autor: Shushika)

Richard Kelly...Richard Kelly. Yeah, THE RICHARD KELLY!I kdyby tenhle jedenatřicetilý mladík už v životě nic nenapsal a nenatočil, v diváckém pantheonu slávy už má místo jisté. Stačí říct dvě slova: Donnie Darko.Tenhle mystický příběh zasazený do Ameriky 80. let za předvolebního boje mezi Bushe Seniora a Dukakise byl dokonalým zosobněním svého sloganu Dark, Darker, Darko, a nejednomu fanouškovi není úplně jasné, jak se to vlastně má s cestováním časem a zda vůbec může všechny ty spletité časové linie pochopit i bez toho, aby dělal třicet let asistenta Stephenu Hawkingovi. Kelly však nelení. Vloni přišel do kin jeho skoropravdivý příběh Domino, který zadaptoval Tony Scott. Sám za necelý rok spouští další sequel série Pátek 13 a podle více či méně zaručených informací pracuje na dalších třech scénářích. O čem je jeho aktuální Southland Tales? Jak už je u Kellyho standardem, opět tu máme co do činění s časem - píše se 4. července 2008 a svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy. Hlavní postavou je boxer Santaros (The Rock), který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou (Sarah Michelle Gellar), která rozjíždí vlastní televizní projekt, a policejním důstojníkem, jenž má důkazy o světoširém spiknutí. Crazy? Bude ještě hůř ... inu, co jiného od kultovních tvůrců očekávat?

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.