Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Angel

Angel /2007

Režie: François Ozon

Hrají: Romola Garai, Charlotte Rampling, Sam Neill

Česká premiéra: 26.7.2007

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Angel

François Ozon je muž s ženskou duší. Zatímco dnešní Hollywood se prakticky neustále honí za krásou „talentovaných“ hereček, aby nalákal davy na neokoukané křivky (i prověřenou kvalitu), tenhle Francouz bere dnes a denně lupu a odvažuje se do ženského nitra. Ne náhodou jsou jeho poslední filmy tak introspektivně zabarvené a ne náhodou je tomu tak i dnes. Elizabeth Taylor, britská spisovatelka, o níž nikdo z vás pravděpodobně neslyšel, napsala před lety román z roku 1905, o němž pravděpodobně nikdo z vás neslyšel. Jeho ústředním charakterem je, jak jinak, mladá žena ze středostavovských poměrů a ambicemi psát zamilované romány. A když ji po nevelikém úsilí začne kvést ovoce a dostává se na společenský vrchol, bezhlavě se zamilovává do chudého malíře. Rychlá svatba po pár týdnech se sice jeví jako dobrý nápad pro oba, ale z čistě praktického hlediska je to unáhlený akt. Z malíře se vyklube ožrala a násilník a kdysi tak dobrý život – ve filmu ji říkají Angel, pro nás to může být třeba paní Kateřina – paní Kateřiny se hroutí jako domeček z karet. Umělecké ambice vyprchávají, duch chátrá, oporu nikdo nenabízí. A pak už následuje přirozený pád. Velkého umělce v dalším životopisném dramatu.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Angel

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Angel

Občas tvůrce natočí film a ani netuší, jak velkou službu tím prokazuje nám sarkastickým pisálkům, kterým spolužáci ve třídě ubližovali a tak se musejí pořád do někoho opírat. Přestože Ozon stvořil film o vzestupech a pádech zasněné spisovatelky, našla by se tu paralela s jeho vlastní tvorbou. A tak nezbývá než doříct – ač s ženskou hrdinkou v čele, natočil film o sobě. Ozon (soudě jen podle filmů, které k nám jdou do kin) odjakživa žil v jakémsi fantaskním světě, kde jsou ženy božskými stvoř...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Angel

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Angel

Zatím nevyšlo.


Související články

20.12.2016 13:00 Megafilm Gerarda Butlera má problémy Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
7.10.2016 11:07 Han Solo shání holku Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
3.5.2016 14:00 Koho uvidíme v Battle Angel? Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
15.12.2015 10:29 Jak to vypadá s Avatarem? Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
18.10.2015 12:30 Víkendový výplach #319 Prattovi a Mjolniru Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.