Američan

The American

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Američan

Američan /2010

Režie: Anton Corbijn

Hrají: George Clooney, Thekla Reuten, Bruce Altman, Paolo Bonacelli, Filippo Timi

Česká premiéra: 2.12.2010

USA premiéra: 1.9.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Američan

V kostce: "Ambiciózní pokus o artovku a meditativní pohled na životní dojezd nájemného zabijáka. George Clooney hraje mistra svého oboru, jenž se pomalu snaží prodrat ven. Azyl najde v malé italské vesničce, i v náručí krásných žen. Ale na jak dlouho? Režisér Anton Corbijn natočil film s chytlavými detaily, vypilovaným audiovizuálem a zajímavou titulní postavou - jehož poutavost se však blíží sledování pacienta v kómatu."

Galerie obrázků filmu Američan


Recenze filmu Američan

George Clooney o sebe velmi dbá. Věčně líbivý zevnějšek teď nechme stranou. Nás musí zajímat hlavně to, že Clooney pečuje o svoji kariéru jako málokterá jiná hvězda. Snad jen u Angeliny Jolie, Brada Pitta a Toma Cruise můžete zaznamenat tak punitičkářský výběr látek – popcornové taháky tahle velká hollywoodská jména s chutí střídají s jemnou alternativou, která má velké umělecké ambice a ideálně i potenciál vysloužit si pár pozlacených sošek. Každá megastar se ale nachází v trochu jiné situac...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Američan


DVD a Blu-ray filmu Američan

Zatím nevyšlo.


Související články

1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
14.2.2017 14:43 Co bude po Iron Manovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.1.2017 14:00 Predátor vs. Punisher Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
8.1.2017 15:31 Výsledky 74. televizních Zlatých glóbů Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
12.10.2016 18:30 Na co do kina: 10 originálních říjnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Zabijáci to mají těžké. Když svou práci pokazí, obvykle je čeká kulka a důchodu se tak dožije málokterý z nich. George Clooney si zahraje jednoho likvidátora, jenž by však rád někdy někde strávil spokojené stáří, když se mu ale nepodaří jeden kšeft, rozhodne se s celou svou profesí praštit a ohlásí, že jeho příští zakázka bude i jeho poslední. Než však bude moci naposledy stisknout spoušť, musí se na chvilku ukrýt na italském venkově. Tady se však seznámí s místním duchovním a jednou moc sympatickou Italkou. Avšak čím víc se s nimi sbližuje, tím víc ohrožuje sám sebe. A konec konců i je. George Clooney si špatné scénáře nevybírá, takže i když The American nezní zrovna originálně, pravděpodobně půjde o zajímavou podívanou. Režisér Anton Corbijn má za sebou spoustu hudebních klipů a povedený životopis zpěváka Joy Division Control, tak snad mu to půjde i s hereckými hvězdami.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.