American Gun

American Gun

  • O filmu
  • Recenze
  • Klipy
  • Trailery
  • Galerie
  • DVD
  • Blu-ray
  • OST
  • V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu American Gun

American Gun /2006

Režie: Aric Avelino

Hrají: Donald Sutherland, Forest Whitaker, Marcia Gay Harden, Linda Cardellini, Nikki Reed

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 22.3.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu American Gun

Jak je na tom Amerika a její vztah ke zbraním, to už se nám pokusil pragmaticky ilustrovat Michael Moore. Každý druhý Američan má zbraň a hodlá ji použít při sebemenší zámince. Sehnat devítku na ulici je asi tak snadné jak koupit si bonbóny. Všichni to ví, ale když dojde k přestřelce na střední škole, může za to hudba Marilyna Mansona a nikoliv státníci, kteří udržují lidi v trvalé paranoie. Trochu z jiné perspektivy kázání na to jde nezávislý snímek American Gun. Místo dokumentárního pojetí bere klasickou šablonu povídkového filmu a téma zbraně a lid na ni navléká jen tak mimochodem. Bude se tedy snažit zasáhnout klasickým dramatickým efektem rozehraného a vyhroceného příběhu a na rozdíl od Moorea nechá přemýšlení a soudy na vás. Hrdinou první povídky je starý lovec Carl (Donald Sutherland), který i přes obecnou nenávist okolí k jeho řemeslu nade vše miluje a vede svůj malý obchod s puškami a pistolemi všeho druhu. Časem v něm v dobré víře zaměstná svou vnučku, jež mu má vypomáhat ve skladě a s účetnictvím – a mladá nedotčená dívka tak skutečně činí… než ji omámí chuť zakázaného ovoce. Když vezme do ruky první pistoli, bezmezně tomu zvláštnímu chvění propadá… Povídku druhou otevírá Forest Whitaker coby ředitel střední školy, Carl. Má ženu a syna, o kterého se bojí jako o nic jiného. Zhruba před třemi lety byla jeho ratolest právě na této škole ohrožována jedním ze spolužáků a jen zázrakem z toho vyvázla. A aby se Carl nenudil, právě dneska bude muset řešit stejnou situaci jako tenkrát. Když je u jednoho ze studentů-premiantů nalezena zbraň, ten uteče, zavře se v útrobách školy a rozhodne se vyjednávat. Rázem se ve vyhrocené situací on i Carl musí postavit věcem, které ani jeden z nich ve svém v životě rozhodně nikdy mít nechtěl. A jak málo stačí… Trio povídek uzavírá drama matky, jejíž syn byl právě oním vrahem na střední škole. Když její druhý syn doroste do věku, v němž ten první zabil většinu svých kamarádů, propadá až nezdravé touze své dítko hlídat. Paralelně s tímto komorním příběhem se rozjíždí zpytovací linie chlapce, který tenkrát mohl všemu zabránit, ale neudělal to…
No, co si budeme povídat, tahle káva je slušně silná a rozhodně se jí daří tít do živého. Přidejte opravdu vysokou kupku známých hereckých tváří a už se nezbývá než modlit, že tuto pecku uzříme na nějakém tom letním tuzemském filmovém festivalu. Prozatím vezměte zavděk trailerem a nějakým tím klipem.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu American Gun

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu American Gun

Zatím nevyšla recenze filmu.


Trailery a klipy filmu American Gun

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu American Gun

Zatím nevyšlo.


Související články

1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
14.2.2017 14:43 Co bude po Iron Manovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.1.2017 14:00 Predátor vs. Punisher Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
8.1.2017 15:31 Výsledky 74. televizních Zlatých glóbů Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
12.10.2016 18:30 Na co do kina: 10 originálních říjnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.