Alois Nebel

Alois Nebel

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (9)
Plakát k filmu Alois Nebel

Alois Nebel /2011

Režie: Tomáš Luňák

Hrají: Miroslav Krobot, Karel Roden, Václav Neužil, Tereza Voříšková

Česká premiéra: 29.9.2011

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Alois Nebel

V kostce: "Alois je samotář, co žije s čepicí, plácačkou a kocourem v jesenickém zapadákově Bílý potok. Taky tu žije svině Wachek s otcem, hromada rudoarmějců a další přízraky konce normalizace. Aloise občas navštěvují duchové minulosti, takže skončí v blázinci, kde potká tajemného narušitele státní hranice, kterému všichni říkají Němý. Šestáková historka natažená na stopáž celovečerního filmu si naběhla na obrovskou náročnost a snahu se lišit od běžné české produkce. Atmosféra se vydařila, selhalo však vyprávění a motivace postav. "

Galerie obrázků filmu Alois Nebel

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Alois Nebel

Komiksová trilogie o podivínském ajznboňákovi Aloisu Nebelovi patří k nemnohým domácím klasikám, i když odpůrci s chutí poukazují na to, že je z části obšlehnutá od zahraničních veličin. Každopádně „libreto“ Jaroslava Rudiše patří k vydařeným počinům – do prostředí malých železničních stanic Jeseníků zasadil světácký český prozaik příběh plný kousavé dějinné ironie a hrabalovsky rozevlátých historek z přelomu komunismu a kapitalismu. Na filmovou verzi, která vznikala náročnou metodou rotoskop...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Alois Nebel


DVD a Blu-ray filmu Alois Nebel

Zatím nevyšlo.


Související články

11.9.2016 12:20 Víkendový výplach #366 o bitce Batmana a Supermana Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
5.3.2016 23:00 Českého lva vyhrály Kobry a užovky Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
20.1.2016 11:42 Českým lvům vládnou Zelenka, Hádkové a... Magnusek! Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
29.3.2015 12:35 Víkendový výplach #290 o Hanksovi a tacos Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
21.2.2015 23:00 Českého lva 2014 ovládla Cesta ven Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Kolik opravdu zajímavých filmů vznikne ročně v Čechách? Moc jich není. Je tu pár lokálních hvězd, několik filmařů, kteří by se se svými schopnostmi mohli prosadit i v Evropě, ale snaha točit něco „nečeského“ tu většinou bohužel chybí. Pár výjimek typu Restart by se sice našlo, ale žádná sláva to není. Teď to ale vypadá, že by se celá situace mohla změnit. Ne že by se Dušan Klein a Jan Hřebejk rozhodli točit jinak (to snad ani nikdo nečeká), ale pomalu se tu začíná rýsovat projekt, jaký tu zatím neměl obdoby. Alois Nebel bude film podle comicsové trilogie spisovatele Jaroslava Rudiše (zodpovědného i za Grandhotel) a malíře Jaromíra 99. Příběh jednoho trošku podivínského výpravčího ze zapadlé vlakové stanice Bílý Potok bude natočený metodou zvanou rotoscoping. Jednoduše řečeno – bude vypadat trochu jako Persepolis nebo francouzská Renesance. Živí herci budou nahnáni před kameru a dodatečně „rozanimováni,“ čímž by se měl zachovat duch comicsové předlohy. Série o Aloisi Nebelovi vychází dodnes v časopisu Reflex a rozhodně se řadí k tomu nejlepšímu, co kdy u nás bylo napsáno. Film navíc letos dostal rekordní částku od Státního fondu pro rozvoj české kinematografie, takže to vypadá, že s tím jiným typem filmu to tvůrci myslí opravdu vážně. Pokud navíc bude všechno fungovat tak, jak má, mohl by se Alois Nebel úspěšně vydat i mimo naši zem. Persepolis mu k tomu bezpochyby připravila velmi dobré podmínky. Doufejme tedy, že tenhle ambiciózní projekt vyjde. Bylo by fajn vidět v našich kinech zase trochu odlišný český film.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.