Alenka v říši divů

Alice in Wonderland

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (43)
Plakát k filmu Alenka v říši divů

Alenka v říši divů /2010

Režie: Tim Burton

Hrají: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathaway, Michael Sheen, Alan Rickman

Česká premiéra: 4.3.2010

USA premiéra: 5.3.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Alenka v říši divů

V kostce: "Alenka se po třinácti letech blaženého zapomnění vrací do Říše divů. Čekají ji staří přátelé i nepřátelé a pohádkový souboj na život a na smrt se silami zla. Tim Burton natočil hezké zakázkové omalovánky, které by měly uspokojit celou rodinu včetně babiček a domácích mazlíčků. Milovníkům jeho starší tvorby bohužel akutně hrozí vdechnutí plastových komponent. Planeta opic se opakuje a nejsem si jistý, zda to tentokrát nebude smutná definitiva."

Galerie obrázků filmu Alenka v říši divů


Recenze filmu Alenka v říši divů

Už Sweeney Todd naznačil, že kdysi neohrožený obrazotvůrce a divnovlas Tim Burton začíná podléhat nástrahám, jimž většinou mrštně unikal. Jeho balancování na hranici tvůrčí filmařiny a komerčního průmyslu v sobě vždy neslo značnou porci rizika, že Timova imaginace jednoho dne přestane vládnout a začne sloužit. Mistr Todd se z toho potoky krve a excelentním finále vysekal, očekávaná Alenka v říši divů už ale v úzkém hrdle králičí nory jménem Walt Disney uvízla. A Tim vychází na světlo světa sp...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Alenka v říši divů


DVD a Blu-ray filmu Alenka v říši divů

Zatím nevyšlo.


Související články

19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
25.2.2017 21:23 Zlaté maliny: Batman vs. Superman vs. Hillary Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
7.2.2017 14:36 První reakce: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
31.12.2016 02:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Prosinec 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
14.12.2016 00:15 Spin-off s Harley Quinn natočí Ayer Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Alenka v říši divů je pohádková klasika, u nás ale zdaleka nestačí na popularitu čertů, se kterými nejsou žerty a všemožných princeznovských záležitostí. Za mořem jde však o dětskou povinnou četbu. Příběh dívky Alenky, jež se vydává do nory za bílým králíčkem ne kvůli tomu, aby objevila Matrix, ale aby se dostala do podivuhodného kouzelného světa, se už na plátna kin několikrát podíval. Lewis Carroll napsal zkrátka originální příběh, na němž se filmaři mohou dosyta vyřádit. Tim Burton už si pár let buduje také velmi osobitý styl a fakt, že je to právě on, kdo bude točit novou verzi Alenky v říši divů, se jeví jako naprosto logický. Burtonův audiovizuál si s originálním pohádkovým světem bezpochyby sedne. A nebyl by to Tim Burton, kdyby si s sebou nepřivedl svoje oblíbené herce. Johnny Depp by nejspíš u svého oblíbeného režiséra hrál, i kdyby točil dokument o výrobě záchodových štětek. Krom něho a dalších režisérových oblíbenců se ale objeví i čím dál tím více obsazovaná Anne Hathaway a dost možná velká budoucí hvězda Michael Sheen. Nejdůležitější však bude, jak si s hlavní rolí poradí Mia Wasikowska, jež toho zatím ve svých osmnácti letech nestačila moc předvést.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.