Akta X: Chci uvěřit

The X-Files: I Want to Believe

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (77)
Plakát k filmu Akta X: Chci uvěřit

Akta X: Chci uvěřit /2008

Režie: Chris Carter

Hrají: David Duchovny, Gillian Anderson, Billy Connolly, Xzibit, Amanda Peet

Česká premiéra: 24.7.2008

USA premiéra: 25.7.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Akta X: Chci uvěřit

V kostce: "Vysloužilé záhadology Foxe Muldera a Danu Scully tahá FBI od rodinného (!) krbu, aby pomohli vypátrat zmizelou agentku. Případ se samozřejmě zamotává, ale Mulder a Scully řeší víc svoje povahy než kruhy v obilí. Na tuhle psychologickou odbočku asi není připraven nikdo - od fanoušků předlohy až po Chrise Cartera, který se "po dvaceti letech" potácí od devíti k pěti jak perem na papíře, tak kamerou na place. Výsledek je smutný ať už na něj koukáte z jakékoliv strany. Moc smutný."

Galerie obrázků filmu Akta X: Chci uvěřit


Recenze filmu Akta X: Chci uvěřit

Chcete uvěřit? V tom případě nečtěte tuhle recenzi, protože do vašich myslí zanese temnotu a pochybnost. Nový celovečerák s Foxem Mulderem totiž saje. Hodně moc. Žádná velká pointa, žádný nadpřirozený podtext, žádná velká camea z televizní předlohy. Jen spousta bílého sněhu, který nemrazí na zádech, ale prostě a jednoduše podtrhuje atmosféru studenou jako psí čumák.Kdo neviděl poslední sezónu, bude se možná hodně divit. Scully pracuje jako doktorka, Mulder sedí doma a vystřihuje si články z n...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Akta X: Chci uvěřit


DVD a Blu-ray filmu Akta X: Chci uvěřit

Zatím nevyšlo.


Související články

16.2.2017 17:00 První dojmy: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
22.12.2016 09:15 7 filmů režiséra Tomáše Svobody Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
10.12.2016 21:05 Rozhovor s autorem Vyšehradu Jakubem Štáfkem Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
4.12.2016 10:00 Rozhovor s režisérem Semestru Adamem Sedlákem Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
8.11.2016 14:43 První dojmy: sci-fi Příchozí Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Seriál Akta X patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co kdy v žánru science fiction na televizních obrazovkách (a nejen na nich) vzniklo. Fox Mulder a Dana Scullyová stačili během devíti sezón odhalit desítky tajemství a zapříčinili, že vládě Spojených států už nikdy nikdo nebude úplně věřit. Teď, šest let po konci seriálu, se vrací na plátna kin. První film byl možná až překvapivě úspěšný, ale až v létě zjistíme, kolik fanoušků téhle dvojici agentů zůstalo. A o co vlastně půjde tentokrát? Nikdo pořádně neví. Režisér Chris Carter uvalil na scénář totální embargo a fanoušci se jen dohadují, jestli budou ve hře opět mimozemšťané, jestli půjde o vládní spiknutí nebo zda se objeví nějaká úplně jiná hrozba. Každopádně určitě nepůjde o nic menšího než o osud lidstva. Vedle nepostradatelné herecké dvojice David Duchovny a Gillian Anderson se objeví pár dalších velmi zajímavých herců (i když rapper Xzibitz je spíše děsivý než zajímavý) a fakt, že za kamerou tentokrát sedí samotný tvůrce seriálu, by také mohl na fanoušky působit uklidňujícím dojmem. Doufejme tedy, že se letos v létě v kinech dočkáme pořádného thrilleru a ne jen zbytečného tahání peněz z fanoušků seriálu, který už dávno skončil. To by bylo poměrně smutné.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.