Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Agora

Agora /2009

Režie: Alejandro Amenábar

Hrají: Rachel Weisz, Max Minghella, Oscar Isaac, Ashraf Barhom, Rupert Evans

Česká premiéra: 22.7.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Agora

V kostce: "Konec antiky a starověké vzdělanosti během nástupu křesťanského tmářství, odvíjející se na pozadí boje vzdělané Hypatie „za ženská práva“. Alejandro Amenábar využil na evropské poměry velmi štědrý rozpočet na vytvoření inteligentního historického filmu bez bitevních scén a jiných popcornových atrakcí. Rachel Weisz v jedné ze svých nejlepších rolí."

Galerie obrázků filmu Agora


Recenze filmu Agora

Poláci mají silnou blackmetalovou scénu a kozy v každém filmu kromě Bolka a Lolka, jiná silně katolická země na opačném konci kontinentu má režiséra, který se nebojí (s oscarovou ozvěnou) hlásat, že eutanazie je dobrá, áno? Nyní stejný tvůrce tvrdí, že bez křesťanství bychom už dnes zřejmě létali na Pandoru, protože by se vývoj lidského myšlení nezasekl na víc jak 1000 let.Žila byla jistá Hypatia, astronomka a filosofka. V egyptské Alexandrii (pod správou chátrající Římské říše) učila pohledn...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Agora

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Agora

Zatím nevyšlo.


Související články

2.12.2011 12:00 Oscary se blíží: Nejlepším filmům vládne Scorsese Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
19.8.2011 10:56 OST střípky #5 o Batmanovi a Planetě opic Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Alejandro Amenábar je režisér, po kterém v Hollywoodu bezpochyby touží, ale on je spokojený tam, kde je. Jeden jeho film si zremakoval Tom Cruise jako Vanilkové nebe, v Ti druzí ukázal, že i protřelí hororoví fandové se stále ještě můžou v kině pořádně vyděsit a s Hlasem moře si došel pro Oscara. Jeho novinka Agora je také hodně ambiciózní. Děj nás zavede do Egypta pod římskou nadvládou během čtvrtého století po Kristu a hlavní hrdinkou bude první ženská filozofka a astronomka Hypatia. Avšak v době, kdy se střetává starověké myšlení s křesťanstvím, to neměla žena, které většina mužů co se týče inteligence a vzdělanosti nesahala ani po kolena, vůbec jednoduché. Krom toho je tu i její otrok Davus, jenž jí rozhodně není lhostejný. Avšak krutá doba ani jednomu z nich nic neusnadní. Agora slibuje hodně zajímavý zážitek, protože starověké prostředí už jsme na filmových plátnech chvilku neviděli a Amenábar je natolik dobrý režisér, že se bezpochyby nespokojí jen s tím, že všechno bude vypadat anticky, ale nabídne i zajímavý děj. Rachel Weisz je vynikající herečka, ale dost možná to nebude stačit na to, aby se diváci na Agoru hrnuli po davech.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.