Marvelácký filmový vesmír nemá obdoby. Mimo sedmi celovečerních filmů k němu patří i pár comicsů, dnes nás ale budou zajímat krátké filmy. Původně se objevily dva s agentem Coulsonem (A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer a Consultant), jež minulý rok doplnil nepříliš výrazný Item 47. Letos ale Marvel opět zaútočil naplno, a to s patnáctiminutovou sólovkou Peggy Carter, skoro-přítelkyně zamrzlého Kapitána Ameriky.

Laťka přitom opravdu putuje vysoko, jelikož si comicsoví mágové troufli na dobovou podívanou, která musela spolknout (na Blu-ray bonus) hodně slušné peníze. Každý cent ale očividně putoval na to správné místo, protože tu Hayley Atwell likviduje jednoho padoucha za druhým, a to značně efektními a nápaditými způsoby. Kolem jedné nebezpečné mise se pak stihne obtočit i slušný příběh, čímž se Agent Carter v klidu usazuje mezi nejpovedenější marvelácké počiny.

Když si k tomu navíc přičtete nějaké to cameo (hlas v telefonu např. patří Shaneu Blackovi), máme tu další příjemné rozšíření hýčkaného universa, které by se klidně mohlo dočkat pokračování. Na Peggy by se totiž dalo dívat od rána do večera.

P. S.: Koukejte si koupit blůčko Iron Mana 3, ze kterého tenhle kraťas pochází!