30 minut po půlnoci

Zero Dark Thirty

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (63)
Plakát k filmu 30 minut po půlnoci

30 minut po půlnoci /2012

Režie: Kathryn Bigelow

Hrají: Joel Edgerton, Jessica Chastain, Mark Strong, Kyle Chandler, Scott Adkins

Česká premiéra: 21.2.2013

USA premiéra: 19.12.2012

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu 30 minut po půlnoci

V kostce: "Největší hon třetího tisíciletí zdokumentovaný ve filmu, který si úzkostlivě zkouší krýt záda a fungovat jen coby prázdná nádoba pro divákovy interpretace. Je to předem prohraná bitva, ale Kathryn to ustála se ctí. Její úsilí ovšem zhodnotí až čas, nikoliv přepjaté politicky zabarvené reakce, kterých se po premiéře tolik vyrojilo."

Galerie obrázků filmu 30 minut po půlnoci


Recenze filmu 30 minut po půlnoci

Uchopit a pochopit tenhle film není snadné, zvlášť když si půlka diváků pod nálepku "Hon na bin Ládina" představí generický level z Call of Duty. Do kina ale nejdete na Act of Valor (i ten byl pohříchu ukecaný), nýbrž na procedurální thriller, kterému nějaké to střílení spíš překáží. Ostatně už Smrt čeká všude mnohem spíš vařila atmosféru a charaktery - kdykoliv se v ní začalo střílet, jako bychom se rázem propadli do jiného snímku. Další film dvojice Bigelow (režie), Boal (scénář) měl ovšem ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu 30 minut po půlnoci

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu 30 minut po půlnoci

Zatím nevyšlo.


Související články

8.3.2017 14:00 První dojmy: Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
13.2.2017 15:00 NEJ roku 2016: Vaše volba Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
9.2.2017 18:30 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Kathryn Bigelow natrhla na Oscarech zadek svému bývalému manželovi Jamesi Cameronovi i jeho Avatarovi. Její malé a nenápadné válečné drama Smrt čeká všude oslovilo akademii víc než technologická revoluce a Kathryn Bigelow se rozhodla zkusit to ještě jednou. I když plánovala několik projektů, nakonec se rozhodla pro vojenské drama Zero Dark Thirty, které by mělo vyprávět o šestičlenné jednotce Navy SEALS, jejímž úkolem bylo vystopovat Usámu bin Ladina. Dnes víme, jak celá akce dopadla a režisérka musela kvůli smrti nejhledanějšího teroristy světa narychlo upravovat scénář, ale snad by to nemělo znamenat problémy. Každopádně herecké obsazení sice není hvězdné, ale rozhodně je zajímavé a Joel Edgerton snad po Warriorovi potvrdí své schopnosti a posune se na hollywoodském žebříčku zase o trošku výš. Určitě by si to zasloužil.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.