30 dní dlouhá noc

30 Days of Night

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (10)
Plakát k filmu 30 dní dlouhá noc

30 dní dlouhá noc /2007

Režie: David Slade

Hrají: Josh Hartnett, Melissa George, Danny Huston, Mark Rendall, Manu Bennett

Česká premiéra: 1.11.2007

USA premiéra: 19.10.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu 30 dní dlouhá noc

Dělat šerifa v nejodlehlejším cípu Aljašky, kde je uprostřed zimy třicetidenní polární noc, to vám na náladě rozhodně nepřidá. Žádné sluníčko, žádná legrace. Může to však být ještě mnohem horší - z ledových plání se totiž začnou slézat upíři a klasické žárovkové světlo jim nijak nevadí. Ochránce zákona Josh Hartnett má sice po ruce motorové vozidlo, ale jeho žena (Melissa George) a klasický superhrdinský smysl pro čest mu radí, aby se vykašlal na útěk a jal se zachránit městečko plné bezbranných lidiček. Černočerná tma na chladném Severu? Tentokrát za scénář nemůže nedostatek inspirace, jedná se o adaptaci dalšího comicsu.
30 Days of Night je dílem Stevea Nilese, který už si předtím odpracoval pár čísel Spawna, což by mohlo Joshe Hartnetta s brokovnicí učinit uvěřitelnějším (sice vypadá jako mladá verze Tommy Lee Jonese, ale bez těch vrásek mu ty hrdiny občas žeru jen s přemáháním). Podle ohlasů je sice dějová stránka celé věci spíš provařeným průměrem, ale netvařme se, že by úspěšný Underworld nějak překypoval originalitou. A Sam Raimi musí vědět, co dělá, když do Nilesova projektu vrazil svoje vlastní peníze. Snímek bude produkovat jeho firma Ghost House Pictures a režírovat bude David Slade, autor kontroverzního thrilleru Hard Candy. Hartnett už se od srpna 2006 klepe zimou na place, ale s premiérou se nikterak nespěchá. Fanoušci krvežíznivých potvůrek si budou muset poslušně počkat.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu 30 dní dlouhá noc

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu 30 dní dlouhá noc

Kdo ze zásady nekouká na trailery, a přesto touží po věrné představě o 30 dní dlouhé noci, tomu doporučuju zadívat se na chvíli na tenhle plakát... Tak, to bychom měli. Film se pokouší o celovečerní verzi téhož. Snaží se schovat pod slůvko „cool“, touží zaujmout vytříbeným stylem, který značí jistou razanci a nekompromisnost. Hlavní hrdina třímá v ruce sekyru, s naprostou samozřejmostí, ale zároveň i s tichým příslibem, že krajinu hororových odvarů rozčísne ostrá čepel. Nedávno ještě chlapec...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu 30 dní dlouhá noc


DVD a Blu-ray filmu 30 dní dlouhá noc

Zatím nevyšlo.


Související články

7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
6.1.2017 10:30 Profesor X a noví mutanti Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
18.12.2016 12:35 Víkendový výplach #380 o Rogue One a nadávání Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
12.12.2016 18:00 Animovaná Vaiana do třetice válcuje, tentokrát Vánoční pařbu Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.