28 týdnů poté

28 Weeks Later

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (39)
Plakát k filmu 28 týdnů poté

28 týdnů poté /2007

Režie: Juan Carlos Fresnadillo

Hrají: Rose Byrne, Jeremy Renner, Robert Carlyle, Harrold Perrineau, Catherine McCormack

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 11.5.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu 28 týdnů poté

28 dní poté není podle mého názoru ve filmografii Dannyho Boyla ničím zásadním, ale je pár důvodů, proč by se na film zapomenout nemělo. Zaprvé se mu podařilo přivést zombies do jednadvacátého století, naučil je běhat a v neposlední řadě objevil Cilliana Murphyho. No a taky se mu v pokladnách kin celkem zadařilo a osmimilionový rozpočet se vrátil víc než desetkrát, což je i pro podprůměrného účetního dobrý důvod k natočení pokračování. Pod to se však tentokrát nepodepíše Boyle, ale španělský režisér Juan Carlos Fresnadillo, který se před šesti lety uvedl zajímavým, ale nedotaženým thrillerem Intacto. Příběh se bude odehrávat půl roku po konci prvního dílu, kdy do vylidněné Anglie přijede armáda Spojených států a hodlá vše vrátit do starých kolejí. Virus ale ještě neřekl své poslední slovo a boj o přežití začíná nanovo. 28 dní poté, ať už na něj máte jakýkoliv názor, bylo absolutní překvapení, které nikdo nečekal. Dvojka už na tohle spoléhat nemůže a tak přichází s klasickou příručkovou poučkou „více krve, více obětí, méně děje.“ Na druhou stranu Boylových pseudofilozofických myšlenek se snad už nedočkáme a 28 Weeks Later… by mohla být klasická akčně-hororová lahůdka, které máme tak rádi. Fresnadillo se bude moci spolehnout na solidní obsazení a záběry na opuštěné ulice vypadají stejně působivě, jako tomu bylo před šesti lety. Snad se brzy objeví nějaká pořádná ukázka, ať víme, co od filmu čekat. Zatím se ale s mírnými obavami stále těšíme.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu 28 týdnů poté

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu 28 týdnů poté

Danny Boyle je dobrý režisér, ale i on dokázal párkrát šlápnout vedle. Jeho Pláž nesplnila očekávání, jaká do ní fanoušci vkládali a konec konců i horor 28 dní poté, který nejspíš nastartoval novou vlnu zombie filmů, se nevyvedl tak, jak bychom si představovali. Boyle sice svoji práci odvedl skvěle, ale scénárista Alex Garland si vybral hodně slabou chvilku a jeho rádoby filozofický závěr zanechal při závěrečných titulcích mnohým z nás na jazyku hodně hořkou pachuť. Film ale stál málo a hodně...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu 28 týdnů poté


DVD a Blu-ray filmu 28 týdnů poté

Zatím nevyšlo.


Související články

27.3.2017 00:44 Power Rangers uspěli, ale Krásku nedohnali Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
15.3.2017 23:00 Batman a Sebevražedný oddíl hledají scenáristy Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 273 příspěvků
10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
2.3.2017 12:00 Před Loganem kraloval horor Uteč! Vydělá sto milionů? Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.