10 položek a méně

10 Items or Less

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu 10 položek a méně

10 položek a méně /2006

Režie: Brad Silberling

Hrají: Morgan Freeman, Paz Vega, Anne Dudek, Jonah Hill, Alexandra Berardi

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 1.12.2006

Na DVD od: 8.7.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu 10 položek a méně

Hollywood na oběžnou dráhu nevyslal zas až tolik hvězd, které by trvale vykazovaly kvalitu a nepodléhaly chvilkovým slabostem. Když Johnny Depp, Russell Crowe a Hugh Jackman nabírali v hereckých školkách inspiraci ke svému mistrovství, možná vzhlíželi právě k bezchybné filmografii Morgana Freemana. Černošský velikán si vždycky uměl vybírat z osudí ty zajímavější projekty, které nechaly vyniknout jeho charisma „statného mudrce“ i specificky zabarvený hlas. Užijete si jej i v komorním maloměstském dramatu 10 Items or Less, v němž si vysoký sympaťák černé pleti konečně nechá svou civilní image belzebuba s náušnicí. Scénář ukládá nejvíc prostoru právě energické filmové superstar, která nabírá inspiraci ke svým rolím přímo v terénu. Freeman, jenž de facto představuje sám sebe (!), se kvůli roli manažera supermarketu dostává do malého obchůdku, kde se setkává s krásnou prodavačkou Scarlet. Zatímco se megahvězda vrací do líbivé reality běžných smrtelníků, může se Scarlet přibližovat sen o herecké kariéře... Další velkou příležitost díky 10 Items or Less dostává nezřídka obnažená hispánská kráska Paz Vega (Sex a Lucia, Spanglish); o tom že neutopí svůj půvab v rozplizlém nezávisláku snad svědčí jméno Brada Silberlinga (Řada nešťastných příhod) v kolonce režie a prosincové uvedení v losangeleských kinech, které má navnadit oscarovou Akademii.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu 10 položek a méně

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu 10 položek a méně

Na každého herce, který už má doma Oscara a bere za každý film pár milionů, přijde jednou za čas nějaká ta krizovka. Někdo si dá pauzu, někdo začne režírovat a někdo s herectvím skončí. Nejlepší ale je se z toho všeho tak nějak na plátně vykecat. A tuhle variantu si vybral Morgan Freeman. Chlapík, který je v současnosti asi nejvíc cool důchodcem na světě, se rozhodl, že si natočí jeden takový malý nezávislý film čistě sobě pro radost, aby si odpočinul od rolí v comicsových adaptacích a v osca...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu 10 položek a méně


DVD a Blu-ray filmu 10 položek a méně

Zatím nevyšlo.


Související články

25.3.2017 13:00 Übertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 62 příspěvků
23.3.2017 17:40 Boží plakát nového Vetřelce Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
16.3.2017 12:00 NEJ roku 2016: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
28.2.2017 13:00 Nový plakát sci-fi Vetřelec: Covenant Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.